Nobeigums
Rakstot šo darbu, secināju, ka ir vairākas metodes kā jaunietim iesaistīties politikā. Taču pētot un analizējot iegūto informāciju nonācu pretrunās, jo, manuprāt, vairāki jautājumi nav līdz galam un pilnvērtīgi izstrādāti. Piemēram, jaunieši pēc būtības var ietekmēr lēmumus Saeimā dažādos veidos, taču nav garantija, ka kādam jauniešu viedoklis tik tiešām interesēs. Pastāv iespēja, ka politiķis vienkārši vēlas „paspīdēt” jauniešu priekšā, un, izejot pa durvīm, vienkārši nospļaujas par iepriekš dzirdēto.
Pašvaldībai ir liela nozīme jauniešu politiskajā līdzdalībā. 2010. gada Latvijas jaunatnes politikas forums iedvesmoja vairākas pašvaldības pievērst pastiprinātu uzmanību savu vietējo jauniešu vajadzību apmierināšanai un interešu aizstāvībai, organizējot lokālos jauniešu forumus. Taču rodas jautājums, vai šie forumi ir veicinājuši jauniešu politisko aktivitāti vai arī tā bija lieka laika un naudas izšķērdēšana? Manuprāt, šis forums ir pilnīgākā izgāšanās, jo pašā pirmajā forumā, kur sanāca pašvaldību pārstāvji, tika diskutēts par jauniešiem bez jauniešu klātbūtes. Rodas jautājums – kā cilvēki var spriest par citiem cilvēkiem, nezinot, kas notiek viņu dzīvē?
Jauniešu organizācijas spēj jauniešiem sniegt jaunas zināšanas, iesaistīt dažādos projektos, iesaistīt brīvprātīgajā darbā, rast jaunus draugus un domubiedrus, taču šajās organizācijās es arī saskatu vairāk nepilnības nekā pozitīvās lietas. Pati svarīgākā no tām – valsts neseko kā organizācijas tērē piešķirto finansējumu.
…