Tēmu „Juridiskas un fiziskas personas”, es izvēlēju tāpēc, ka man radās interese, kāda ir atšķirība starp juridiskam un fiziskam personām. Bieži vien tiek jaukti jēdzieni fiziska un juridiska persona, nereti cilvēkam izveidojies nepareizs priekšstats par fizisku personu tiesībspēju, vai juridisko personu rīcībspēju.
Šī darba mērķis: Izpētīt un salīdzināt dažādus literatūras avotus, kas runā par fizisku un juridisku personu jēdzienu, tiesībspēju, rīcībspēju un šo tiesību subjektu atbildību likuma priekšā.
Darba uzdevumi:
iegūt pēc iespējas plašāku literatūras klāstu par fiziskām un juridiskām personām;
noskaidrot kopīgās un atšķirīgās iezīmes iepriekšminētajiem tiesību subjektiem.
Jāatzīst, ka šis referāts nevar pretendēt uz zinātniska pētījuma nosaukumu, tam trūkst praktiskās pētnieciskās daļas. Darbu rakstot, izmantota tikai literatūras izpētes un analīzes metode. Pēc tēmas nosaukuma spriežot, šai vajadzētu būt vienai no vecākajām un vairāk pētītajām tēmām juridiska satura literatūrā, bet jāatzīst, ka jauno laiku literatūras avoti ir diezgan paskopi. Es domāju, ka tas varētu būt skaidrojams ar to, ka fiziskas un juridiskas personas jēdzieni ir viens no tiesību stūrakmeņiem un būtībā nekas daudz nemainās, mainās pašas tiesības un pienākumi, kas saistīti ar šiem tiesību subjektiem.
Darbam ir četras nodaļas. Pirmajās trīs tuvāk aplūkoti tādi jēdzieni kā tiesību subjekti, fiziska un juridiska persona, tiesībspēja, rīcībspēja un kā šie jēdzieni saistīti ar fiziskas un juridiskas personas darbību. Ceturtā nodaļa vairāk ir kā kopsavilkums, secinājumi iepriekšējām trijām.…