NOBEIGUMS
Kārtības policijas dienestu- operatīvās vadības, satiksmes uzraudzības, patruļdienesta, konvoja un īslaicīgās aizturēšanas vietu dienestu amatpersonu rotācija ir plānveida, regulāra, speciāli reglamentēta amatpersonu pārcelšana citā amatā tajā pašā hierarhijas līmenī.
Kārtības policijas dienestu- operatīvās vadības, satiksmes uzraudzības, patruļdienesta, konvoja un īslaicīgās aizturēšanas vietu dienestu amatpersonu regulāra rotācija kopumā var uzlabot dienestu darba kvalitāti, amatpersonu profesionālo izaugsmi, tāpēc ir ieteicama regulārā šādas rotācijas veikšana. Kopumā amatpersonu rotācija, ņemot vērā lietderības principu un amatpersonu zināšanu un prasmju pilnīgu un efektīvu izmantošanu, ir pielietojama visā Valsts policijā, ne tikai Kārtības policijas dienestos.
Kārtības policijas dienestiem- operatīvās vadības, satiksmes uzraudzības, patruļdienesta, konvoja un īslaicīgās aizturēšanas vietu dienestiem, piemīt gan kopīgas iezīmes, gan arī atšķirīga dienesta specifika, kas izpaužas gan kā atšķirīga kompetenece, dienesta pienākumi, gan arī kā atšķirīgas prasības amatpersonām. Tie ir faktori, kas jāņem vērā veicot Kārtības policijas amatpersonu rotāciju.
Papildus šiem faktoriem, veicot amatpersonu rotāciju, jāņem vērā amatpersonu tiesību aizsardzība.
Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likuma 12.un 12.1 ir paredzētas iespējas pārcelt Valsts policijas, tajā skaitā arī Kārtības policijas amatpersonas citā amatā, pamatojoties ar dienesta nepieciešamību. Tomēr šīs normas sava formulējuma dēļ nav pilnībā izmantojamas regulāras amatpersonu rotācijas pamatojumā.
Lai ieviestu regulāru amatpersonu rotāciju praksē, ir nepieciešami šādi papildinājumi normatīvajos aktos.
…