Pastāv trīs raksturīgākās šīs teorijas koncepcijas.
1.Zinātniskās vadība teorija - tās veidotājs amerikāņu speciālists Frederiks Teilors(1856 -1915). Viņš pamatojoties uz praktisku pieredzi, sadarbība ar mediķiem, izstrādāja ražošanas efektivitātes modeli, tika izstrādāts konkrēts darba izpildes modelis. F.Teilora teorijas galvenie principi:
strādājošo atlase
strādājošo darbības izpēte un apmācība
darba specializācija
atalgojuma svarīgums
atbildības sadalīšana
Kritizēja, ka balstās uz praktiskās vadības vērtībām, pārliecību, spriedumiem, padara darbu vienveidīgu, monotonu, alga (nauda) ir vienīgais stimuls.
Pēc mūsu domām, ļoti daudzi cilvēki savu darbu veic dēļ atalgojuma, lai varētu izdzīvot un nomaksāt visus maksājumus. Mēs uzskatam, ka Teilora principi ir izvirzīti pareizi, lai varētu atrast kvalitatīvu un labu strādnieku. Lai kādā uzņēmumā būtu veiksmīga un efektīva darbība, pats galvenais ir cilvēks, kas šos darbus pilda un uzrauga. Cilvēkiem ne tik daudz vajag domāt par atalgojumu, kā par darba kvalitāti. Darba izaugsmē ir jāiedziļinās ar visu savu sirdi un dvēseli. Svarīgs ir arī atalgojums, jo mūsdienās ir: jo augstāka kvalitāte, jo lielāka samaksa. …