Klienta uzticētās informācijas noslēpums (turpmāk arī: konfidencionalitātes princips) ir aktuāla tēma, mūsdienās pastāvot dažādām tehnoloģijām, zinātnes iespējām, informācijas noslēpuma princips var tikt apdraudēts biežāk. Noslēpuma ideoloģija laika gaitā ir piedzīvojusi būtiskus transformācijas procesus. Autores pamatā balstīsies uz advokāta un klienta uzticētās informācijas noslēpuma aktualitāti, lai gan konfidencionalitātes principa ievērošana var atsaukties uz arī citām tiesībsargājošu personu grupām.
Darba pirmajā nodaļā autores apskatīs informācijas noslēpuma vēsturisko gaitu, otrā nodaļa tiks veltīta principa piemērošanai un ievērošanai, trešajā nodaļā aplūkots tiesiskais regulējums no mūsdienu skata punkta, ceturtā nodaļā būs norādīta tiesu prakse par tieši advokāta noslēpuma būtību un piemērojamību, piektajā daļā autores vērtēs klienta uzticētās informācijas noslēpuma apdraudējumu.
Veicot pētijumu tika izvirzītas hipotēzes:
1. Informācijas noslēpumam ir jāpastāv tikai starp klientu un advokātu, lai nepakļautu klientu konfidencionalitātes principa apdraudējumam.
2. Informācijas noslēpums sastāv no visas informācijas, ko klients sniedz advokātam
3. Informācijas noslēpums var pastāvēt tikai tad, ja starp abām pusēm, klienta un advokāta, ir iespējama savstarpēja uzticība.
4. Ir gadijumi, kad informācijas noslēpums var tikt apdraudēts.
Pētījuma rezultātu iegūšanai tiks izmantota vēsturiskā metode, salīdzinošā metode.…