Ievads
Mēs visi esam tik līdzīgi, bet tomēr tik atšķirīgi. Tieši mūsu iekšējā pasaule ir tā, kas mūs sagrupē pa grupām. Jūtas, emocijas, prāts, domāšana ir tā, kas mūs padara par indivīdiem. Tās viss mums katram ir atšķirīgs. Nevar taču būt divi vienādi cilvēki ar vienādu domāšanu.
Referātā es apskatīšu kognitīvo psiholoģiju. Tas ir kas jauns un nedzirdēts man, tāpēc liekas interesanti ielūkoties šīs psiholoģijas pasaulē. Kognitīvā psiholoģija pēta cilvēka prātu un visu, kas ar to saistīts. Manuprāt tas ir diezgan grūti, jo cilvēka prāts ir neizdibināms, bet tomēr ir zinātnieki, kas to pēta.
1.Kognitīvās psiholoģijas jēdziens
Kognitīvā psiholoģija (latīņu: cognitio – izzināšana, priekšstats, jēdziens) ir psiholoģijas nozare, kas pēta cilvēka informācijas apstrādes procesus un to likumsakarības, cilvēka uzmanību, uztveri, paternu atpazīšanu, zināšanu reprezentāciju, atmiņu, valodu, domāšanu, problēmu risināšanu, radošumu, lēmumu pieņemšanu, mākslīgo un cilvēka intelektu, kā arī kognitīvo attīstību.
Jau 300 gadus pirms mūsu ēras grieķu filozofs Aristotelis sāka spriest par tādiem cilvēka garīgiem procesiem kā uztveri, atmiņu, valodu un domāšanu. Viņš uzskatīja, ka domāšana norisinās sirdī.…