SECINĀJUMI
1. Komercdarījumi KCL izpratnē ir „komersanta tiesiskie darījumi, kas saistīti ar komercdarbību.
2. Uz komercdarījumiem attiecas Komerclikuma noteikumi, taču jautājumi, kas Komerclikumā nav atregulēti, ir jāskatās arī Civillikumā.
3. Vispopulārākie līzinga izmantošanas veidi ir, kad tiek iegādāta kāda sadzīves lieta, kā televizors, ledusskapis, kompjūters u.c.
4. Līdz Komerclikuma ‘’D daļas’’ pieņemšanai līzinga līgums Latvijā, nebija īpaši regulēts likumā – tam piemēroja Civillikuma noteikto regulējumu par pirkuma, īres un nomas līgumu, tādējādi neradot skaidrību, kāda veida līgums, tad īsti ir līzinga līgums.
5. Uz doto brīdi, visizplatītākais līzinga veids Latvijā ir finanšu līzings.
6. Līzinga devējas Latvijā saviem klientiem piedāvā visdažādākos līzinga veidus - automašīnu, komerctransporta, lauksaimniecības tehnikas, ražošanas iekārtu, u.c.. Arī šo objektu finansēšanas veidi var būt dažādi - tiek piedāvāts finanšu, operatīvais un pilna servisa līzings.
7. Līzinga sabiedrība katru klientu izvērtē individuāli.
8. Darba autore pēc bankas ‘’Citadele’’ atrodamās informācijas, secina, ka nodošanas lietošanā un finansēšanas funkciju specifiskā sasaiste izpaužas tajā, ka līzinga ņēmēja veicamie maksājumi ir noteikti, pamatojoties uz līzinga devēja izmaksām, ar mērķi šos līzinga devēja izdevumus pilnībā nosegt, jeb gūt peļņu.
9. Operatīvā līzinga paveidi var tikt iedalīti šādi: viena termiņa līzings (kad lieta tiek nodota līzinga ņēmēja lietošanā tikai uz vienu termiņu) un atjaunojamais jeb "revolvera" līzings (kad līzings automātiski tiek pagarināts, beidzoties līguma pirmajam termiņam).
10. Darba autore, pēc interneta vietnēm atrodamās informāciju, secina, ka finanšu līzingu visbiežāk pielīdzina pirkuma līgumam.
…