Cik dažādu veidu ir organizācijas, tik dažādu mērķi ir katrai no tām. Piemēram, bankas piedāvā finansu pakalpojumus, skolas organizē izglītības procesu utt. Valsts institūcijas, mācību iestādes, slimnīcas un tamlīdzīgas nekomerciālas organizācijas neuztrauc peļņas iegūšana, tām pamatā jādomā par izdevumu samazināšanu. Šīs organizācijas sniedz konkrētus pakalpojumus ierobežotu budžeta līdzekļu ietvaros.
Nekomerciālām organizācijām raksturīga arī mērķu daudzveidība. Jo sarežģītāka ir organizācija, jo vairāk tai ir savstarpēji saistītu mērķu.
Tātad var secināt, ka katra organizācija darbojas ar saviem konkrētiem mērķiem. Lai tos īstenotu, organizācijaiir jāpārveido resursi.
Organizācijas izmanto šādus resursus:
cilvēku resursi (menedžeri, strādnieki);
finansu resursi (īstermiņa, ilgtermiņa kapitāls);
materiālu resursi (pamatlīdzekļi, izejvielas, gatavā produkcija);
informācijas resursi (lēmuma pieņemšanai nepieciešamie dati).
Mērķis - Jelgavas Izglītības pārvalde ir pašvaldības iestāde, kas profesionāli risina pašvaldības kompetencē esošos izglītības jautājumus. Izglītības pārvaldes galvenais uzdevums ir realizēt valsts un pašvaldības izglītības politiku Jelgavas domes deleģētās kompetences ietvaros.
Izglītības pārvalde risina jautājumus saistītus ar izglītību, pedagogu profesionālās meistarības un kvalifikācijas celšanu , pašvaldības un valsts budžeta līdzekļu racionālu izmantošanu, Izglītības procesa nodrošināšanu svarīgs faktors ir mācību materiālā bāze, izglītības vide, kura sekmē mērķtiecīgu izglītošanās procesu.
Struktūra - Izglītības pārvaldes struktūrvienības ir :
Pārvalde,
Centralizētā grāmatvedība,
Saimnieciskā daļa,
Metodiski informatīvais centrs (turpmāk MIC).
Darba dalīšana, funkciju sadale un izpilde
Darbs tiek dalīts starp struktūrām. Struktūrvienības ir institūcijas, kas veic no pašvaldības Izglītības pārvaldes deleģētu autonomu izglītības pārvaldes funkcijas.
Funkcijas Pārvalde atbild par izglītības likumdošanas un citu tiesību aktu, kas saistīti ar pirmsskolas, sākumskolas, pamatskolas, vidusskolas, speciālo, arodu un interešu izglītību, ievērošanu un realizēšanu pilsētas administratīvajā teritorijā. Piedalās izglītības stratēģijas veidošanā pilsētā.…