Konflikti ir neatņemama un tāpēc normāla mūsu dzīves sastāvdaļa. Kurš gan nevēlas, lai to mūsu sabiedrībā būtu pēc iespējas mazāk. Tomēr tie parādās un nebūt tik reti.
Konflikti neizbēgami rada emocionālas reakcijas, rada psiholoģiskus klimata traucējumus sabiedrībā, taču neskatoties uz to konfliktiem sabiedrībā ir ne tikai negatīva, bet arī pozitīva loma. Konfliktiem ir pozitīva funkcija, kas spēj novērst sastingumu gan personas, gan arī grupas dzīvē, tātad stimulē sabiedrības attīstību.
Savā darbā izvēlējos tēmu „Konflikta funkcijas sabiedrībā”, lai parādītu ne tikai negatīvo, bet arī pozitīvo konflikta ietekmi uz sociālo vidi un tās attīstību, kā arī rakstot šo darbu izmantoju jau iepriekš gūto pieredzi darba vietā un S.Omārovas vadītajos kvalifikācijas kursos Valsts Administrācijas skolā „Konflikti darba vietā”, „Problemātiskie darbinieki un klienti”, „Klientorientēta saskarsme”.
Šo tēmu mudināja arī izvēlēties iepriekš lasītā literatūra, piem., I.Plotnieka atziņas grāmatā „Psiholoģija ģimenē”, A.Volkova „Dzīves psiholoģija un mistika” un citi darbi.…