Kontraceptīvais riņķītis
Lietošana
Kontraceptīvais vaginālais riņķis tiek ievadīts makstī uz trim nedēļām, nodrošinot pietiekamu darbīgās vielas līmeni asinīs. Vienu nedēļu – pārtraukums, kura laikā ir menstruācijas, tad tiek ievadīts jauns riņķis. Pasaulē šo metodi izmanto kopš 2001. gada, kopš pagājušā gada tā pieejama arī Latvijā.
Priekšrocības un trūkumi
Tā kā metodes darbības mehānisms ir tāds pats kā KOK, arī kontrindikācijas ir līdzīgas KOK Papildus iespējamās kontrindikācijas — alerģiska reakcija uz kādu riņķa komponentu un uterovagināls prolapss vai maksts stenoze. Lai arī šis kontracepcijas veids ir salīdzinoši jauns, par to jau radies mīts, ka riņķis ir jūtams dzimumakta laikā. Tomēr aptaujas rāda, ka, ja vīrietis nav zinājis, ka sieviete kā kontracepcijas metodi ir izvēlējusies vaginālo riņķi, tad nekādas izmaiņas netiek pamanītas.
Spirāles
Uzzini, ko domā lietotāji!
Sintija: "Es biju izvēlējusies spirāli kā sev piemērotāku kontracepcijas veidu, un, jāsaka, ka tā arī bija, kamēr dzīvoju kopā ar savu puisi. Šobrīd esmu brīva meitene, tāpēc apsveru iespēju izsargāties citādāk – droši vien vajadzēs nēsāt līdzi arī kādu prezervatīvu..."
Efektivitāte:
Drošība ir 98%
Lietošana:
Spirāle tiek ievadīta sievietes dzemdes dobumā. To vēlams nomainīt ik pēc 4-5 gadiem. Spirāli drīkst ievadīt un izņemt tikai apmācīti mediķi atbilstošos apstākļos.
Papildus informācija:
Neiesaka lietot nedzemdējušām sievietēm
Nedrīkst lietot sievietes ar mazā iegurņa orgānu iekaisumu slimībām
…