Apzinoties, ka korupcija apdraud gan valsts ekonomisko, sociālo un tiesisko attīstību, gan ikviena tās iedzīvotāja tiesību un brīvību realizāciju, tādējādi mazinot sabiedrības lojalitāti pret valsti un ietekmējot valsts politisko stabilitāti, Korupcijas novēršanas padome, kuru 1997.gada 23.septembrī kā koordinējošu institūciju izveidoja Ministru kabinets, ir izstrādājusi korupcijas novēršanas programmu.
Korupcijas novēršanas politika kā starpnozaru politika ir saistīta ne tikai ar tieslietu politiku, bet arī budžeta un finanšu, uzņēmējdarbības politiku, ārpolitiku, pilsoniskas sabiedrības un demokrātijas, valsts pārvaldes, iekšlietu un citām valsts politikas jomām.
Būtiskākie politikas dokumenti, kas saistīti ar korupcijas novēršanas un apkarošanas politiku un ietekmē stratēģijas īstenošanu, ir Nacionālās drošības koncepcija, Tiesnešu un tiesas darbinieku darba samaksas koncepcija, Latvijas e-pārvaldes koncepcija, Valsts pārvaldes reformas stratēģija no 2001. līdz 2006.gadam, Uzņēmējdarbības vides uzlabošanas pasākumu plāns, Koncepcija par informācijas tehnoloģiju izmantošanu sabiedrisko iepirkumu sistēmas pilnveidošanai.…