Tāpēc veidojot bankas kreditēšanas darbu, bankai būtu jāizvērtē dažādi faktori, kas varētu ietekmēt bankas turpmāko darbību.
Darba mērķis ir noskaidrot kredītēšanas struktūras izveidi un pārvaldi. Darbā ir izmantoti likumdošanas akti, Latvijas Bankas normatīvie dokumenti, kā arī attiecīgās tēmas torija.
No 1998. gada Latvijā aktīvi sāka attīstīties, kā patstāvīgs kredīta veids, hipotēku kreditēšana. Ar katru nākamo gadu šī kredīta forma guva lielāku popularitāti Latvijas iedzīvotāju starpā. Uz doto brīdi vairākums banku sniedz hipotēku kreditēšanas pakalpojumu, bet citas izstrādā projektus par ieviešanu hipotēku kreditēšanas pakalpojuma savā pakalpojumu sarakstā.
Straujš hipotēku kreditēšanas popularitātes pieaugums runā par tā izdevīgumu kā priekš bankām, tā arī priekš to klientiem.
1. KREDITĒŠANA
1.1. Kreditēšanas sistēma
Sekmīgai uzņēmējdarbības attīstīšanai ir nepieciešami stabili finanšu resursu avoti. Parasti uzņēmumiem ar pašu finanšu līdzekļiem nepietiek, tādēļ ir jāiesaista sveša nauda. Visizplatītākais veids svešas naudas piesaistei ir aizņemšanās jeb kredīts. Kreditēšana izpaužas ar formu daudzveidību un plašajām izmantošanas iespējām.…