Secinājumi
1. Cilvēces pastāvēšanas laikā, viena no galvenajām cilvēka dabas dotībām ir runas prasme, jeb valodas lietošana. Valoda ir viens no mūsu galvenajiem darba instrumentiem, kas tiek pielietots indivīda primāro vajadzību apmierināšanai vai izvirzīto mērķu, vai ambīciju sasniegšanai. Dažādu valodu prasme cilvēkam dod iespēju sasniegt personīgo izaugsmi un būt pašpietiekamam kā personībai. Uzņēmējdarbības vidē to augsti novērtē gan darba devēji, gan klienti kā patērētāji.
2. Noliekot malā nacionālās intereses un raugoties uz šo aspektu vēsturiski, var piekrist un apstiprināt izvirzīto hipotēzi- krievu valodai ir nozīmīga ietekme Latvijas un Krievijas tirdzniecības sadarbībā.
3. Zinātniski pētnieciskā darba empīriskā metode apstiprina, ka starptautiskās ekonomikas attīstības vīzija ir neierobežotais cilvēces potenciāls, kas mūsdienu straujajā pasaules globalizācijā spēj sasniegt neiedomājamas attīstības virsotnes.
4. Gudras un pašpietiekamas nācijas atslēga, skatīties uz to visu pragmatiski, jo pētījums vēsta, ka ir jāmotivē ekonomiski aktīvie iedzīvotāji apgūt svešvalodas, arī krievu valodu, jo tā darba tirgū ir un būs ļoti pieprasīta, kas savukārt cilvēkiem ļauj kļūt konkurētspējīgākiem darba tirgū, karjeras izaugsmē un starptautiskās sadarbībās. Uzskatu, ka Latvijas skolās bērniem un jauniešiem ir jāmācās un jāapgūst krievu valoda.
…