Kritika nav nekas cits kā vērtējums, un vērtējumu iespējams izteikt ļoti dažādi, tāpēc pirmais likums – kritizēsim ideju, darbību, domu, informāciju, nevis cilvēku, kurš to teicis; otrais likums – savu attieksmi izteiksim, konstatējot to, kas noticis, pateikts, izdarīts, ļaujot notikušo izvērtēt cilvēkam pašam; trešais likums – neizdarīsim pārsteidzošus spriedumus un maldinoši neklusēsim; izteiksim vārdos to, ko domājam par cilvēku, atrodot tieši viņam īstos vārdus, lai neaizvainotu.
Negatīva kritika izraisa stresu, bet augsta stresa apstākļos produktīvi var strādāt tikai 3 procentu cilvēku. Turpretī pozitīva kritika stimulē cilvēku meklēt jaunus problēmas risinājuma variantus un jaunas darba formas.
Dzīves attīstības procesi nepārtraukti noris kāpumos un kritumos. Jūra, kurā nav viļņu, taču izskatās ne visai skaista. To vajadzētu atcerēties: jo augstāks vilnis, jo zemāks tā kritums, turklāt ir garantija, ka devītajam vilnim vienmēr seko desmitais. Visa mūsu dzīve ir kā “viļņu sistēma”, kur labais mijas ar mazāk labo, kur vieta gan panākumiem, gan neveiksmēm, gan uzslavām, gan kritikai. Mūsu uzdevums – iemācīties vēsā mierā uztvert notiekošo un jebkurā dzīves situācijā justies labi, vienkārši pieņemot to kā īstenību.
Pastāvīgās studiju darba mērķis ir izpētīt kā dažādu temperamentu cilvēki uztver kritiku.
Studiju darba uzdevumi ir šādi:
1.Izvērtēt, kas ir kritika un kā tā ietekmē dažādu temperamentu cilvēku rīcību.
2.Noteikt vadītāj rīcību dažādās kritikas izteikšanas situācijās.…