Kas tad īsti ir kultūra? Pēdējā gadsimta gaitā ,sakarā ar ik sekundi augošo jaunatklājumu skaitu ,šim terminam ir radušies n-tie skaidrojumi.
Var teikt ,ka tā ir daudzu humanitāro zinātņu kategorija, t.i., jēdziens ,kas izsaka attiecīgās zinātnes objekta būtiskās pazīmes ,un tādejādi veicina tā izpēti un izpratni. Teiksim, senēģiptiešu vērtību skalas viena no pašām svarīgākajām iedaļām bija pastāvīgums ,nesatricināmība un izturība (tās ir īpašības ,kuras iemiesotas ,piemēram, piramīdās).Tas ir par iemeslu kāpēc senie ēģiptieši katru no kādām atkāpēm no normas ,šī te pastāvīguma ,nesatricināmības traucējumu gandrīz vai kā traģēdiju. No 18.gs.p.m.ē. saglabājies slavenais Ipusera teiciens –„Tik tiešām, zeme apgriezās līdzīgi podnieka ripai,” kas ir tieša liecība par šī reģiona iedzīvotāju toreizējo dzīves uztveri. Nīlas ielejai raksturīgā vienveidība un simetriskums ir tieši ietekmējis senā ēģiptieša aso līdzsvara izjūtu, kas skaidri parādās viņu skulptūru formas samērībā un monumentālismā.
Nīlas ielejas kultūras savdabības viens no iespaidotājiem ir zināma teritoriālā noslēgtība – ieleju no pārējās pasaules norobežo Lībijas tuksnesis(rietumi),Arābijas tuksnesis(austrumi),Nīlas krāces(dienvidos) un Vidusjūra(ziemeļos).Otrs, tikpat svarīgs ,ir dabas procesiem šajā teritorijā piemītošā regularitāte un pastāvīgums. Šie te ir galvenie senās Ēģiptes kultūras izveidošanās pamatakmeņi.…