Kā zināms mūsdienu tirgus ir ļoti piesātināts gan ar precēm, gan pakalpojumiem un patērētājam ir ļoti lielas izvēles iespējas, bet lielajā piedāvājuma jūklī daudzi apmulst un nezin pēc kādiem kritērijiem izvēlēties. Un kā zināms, cilvēks lielākoties izvēlas kvalitatīvāko preci, bet pēc kā tad noteikt preces kvalitāti- pēc iepakojuma, reklāmas, preču zīmes vai kā cita?
Par produkta vai pakalpojuma kvalitāti tiek uzskatīti nevis kādi noteikti fiziskie tās parametri, bet visu to īpašību kopums, kas apmierina patērētāju vajadzības un vēlmes, tātad varētu teikt, ka to mēra ar klienta vai pircēja apmierinātību.
Kvalitāte ir tad: “Kad pie mums atgriežās pircējs, bet ne prece.”
Tas nozīmē – lai piedāvātu kvalitatīvu produktu vai pakalpojumu, jāzina, kam tas domāts un kādas ir adresāta vēlmes, kā pret produkta fiziskajām īpašībām, tā arī pret iepakojumu, cenu, piegādi un citiem papildu pakalpojumiem.
Tikai tad, kad izzinātas šīs vēlmes, var sākt domāt par izejvielām, procesiem, iepakojumu, darbiniekiem un citiem galarezultātu ietekmējošiem faktoriem, turklāt jāsaprot, ka tie visi ir vienlīdz svarīgi vēlamā rezultāta nodrošināšanai.
Kvalitāte nav tikai preces vai sniegtā pakalpojuma kvalitāte, bet gan visa uzņēmuma darbības organizācija, kas ļauj cerēt, ka preces būs kvalitatīvas, tiks piegādātas laikus un vajadzīgajā daudzumā.
Arvien vairāk uzņēmumu šodien rūpējas par kvalitātes izkopšanu, tādējādi padarot savu produkciju konkurētspējīgu pasaules tirgū. Protams, jo sarežģītāks un garāks ceļš ir līdz galarezultātam, jo grūtāk ievērot visus aspektus, kas to ietekmē.…