“Tūrisms ir pakalpojumu un produktu komplekss, kas kalpo, lai apmierinātu patērētāja, uzņēmējdarbības un sabiedriskā sektora pieprasījumu pēc iekšzemes un ārvalstu ceļojumiem. Tūrisms ir lielā mērā decentralizēts un caurvij visu tautsaimniecību, pateicoties tā mobilitātei un tūristu vajadzību dažādībai, kā arī tāpēc, ka ar tūrismu saistītie pakalpojumi un produkti tiek pirkti pirms ceļojuma, ceļojuma laikā un dažreiz pat pēc ceļojuma.” [3]
Tūrismā, lai uzlabotu pakalpojumu kvalitāti, tiek izstrādāti standarti, izstrādātas sertifikātu sistēmas un attīstīti kvalitāti veicinoši pasākumi (piemēram; zilā karoga kustība vai diploms zaļa atslēga utt.). Taču lielākā daļa šo pasākumu izvirza prasības ”kam jābūt”, bet nenosaka “kā to panākt un kā uzturēt tūrisma pakalpojumu vadības kvalitāti” ilgstošā laika periodā. Netiek apskatīti tradicionālie iepriekšminētie pasākumi, jo lielākā daļa ar tūrismu pakalpojumu saistītie cilvēki šīs lietas saprot un pārzina. Daudz mazāk informācijas un zināšanu tūrisma pakalpojumu sniedzējiem un organizētājiem ir par organizāciju kvalitātes uzlabošanu un kvalitātes uzlabošanas sistēmām.
Tiek sniegta apkopojoša informācija par kvalitātes vadības sistēmām, tiem, kas ir saistīti ar tūristu apkalpošanu.
Darba mērķis izpētīt
priekšlikumus tūrisma pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai, tūrisma nozares tālākai attīstībai un konkurētspējas palielināšanai.
Darba uzdevums
noskaidrotu pakalpojumu sniedzēju izpratni par kvalitātes nodrošināšanas nepieciešamību un iespējām.
Darbā izmantoti LLTA “Lauku ceļotājs”, LTAA, Latvijas Republikas Centrālās statistikas pārvaldes publicētie dati, ārvalstu pētījumi, kā arī Internetā pieejamā informācija. …