Lai noskaidrotu, kāds ir psiholoģiskā klimata raksturojums vispirms jānoskaidro, kas ir psiholoģiskais klimats, to noskaidrot palīdzēs vārdnīcas, diemžēl vārdnīcās netika atrasts termins psiholoģiskais klimats, tāpēc autore sadalīja „psiholoģija” un „klimats” un tā noskaidrosim, kas tad īsti ir termini „psiholoģija” un „klimats”.
Noskaidrosim vispirms, kas ir psiholoģija. Psiholoģija ir zinātnes nozare, kas pēta cilvēku un dzīvnieku psihi un psihiskās parādības, to rašanos, attīstību, psihisko norišu likumsakarībām. Līdzīgi skaidro arī cita vārdnīca psiholoģija - zinātnes nozare, kura pētī psihi, psihiskās parādības un to likumsakarības. [6.;76.] Un nu jānoskaidro, kas ir klimats, tātad klimats ir apstāklis, stāvoklis [7.;86.], autores prāt psiholoģiskais klimats ir cilvēku psihiskās parādību rašanos un attīstību, psihisko norišu likumsakarības konkrētos apstākļos, šie konkrētie apstākļi šajā darbā būs labvēlīga un nelabvēlīga psiholoģiskā klimata likumsakarīgās izpausmes uz darba kolektīvā esošajiem cilvēkiem.
Tika atrasts arī skaidrojums Sociālpsiholoģiskais klimats – pastāvīgs vispārējais emocionālais noskaņojums grupā, kas var būt labvēlīgs (savstarpēja uzticēšanās, atvērtība, sadarbība apmierinātība par piederību grupai) vai nelabvēlīgs ( noslēgtība, piesardzība un izvairīšanās no savstarpējiem kontaktiem, neapmierinātība par piederību grupai) [1.;134.] Iepriekš jau noskaidrojām, ko nozīmē psiholoģiskais klimats, bet palika atklāts jautājuma par to kas ir labvēlīgs psiholoģiskais klimats, vārdnīcā dotais skaidrojums ir labvēlīgs tāds, kas atbalsta (kādu), vēlot (viņam) labu, tāds no kā rodas labums, tāds, kas (ko) ietekmē pozitīvi, veicina (ko) [6.;35.]. Labvēlīgā darba kolektīvā ir svarīgi, lai cilvēki ir apmierināti un apmierinātības avoti ir darba realizācija, atzinība, darba saturs, darba vērtība, paaugstinājums darbā.[4.;46.].
Psiholoģisko klimatu ietekmē cilvēku savstarpējā saskarsme, tātad attiecības starp cilvēkiem, tāpēc autore apskatīja šo terminu.…