Secinājumi
1. Klimats un līdz ar to laiks – laikapstākļi – Zemes attīstības vēsturē būtiski mainījušies.
2. Laikapstākļu stāvokli raksturo meteoroloģisko elementu (gaisa temperatūra, mitrums, atmosfēras spiediens, vēja ātrums un virziens, redzamība, mākoņainums un mākoņu augstums u.c.) un parādību kopums (migla, apledojums, sniegputenis, putekļu vai smilšu vētra, vētra, krusa u.c.).
3. Klimats veidojas Saules radiācijas, atmosfēras cirkulācijas un Zemes virsmas ciešā mijiedarbībā, svarīgs arī okeāna vai jūras tuvums.
4. Mūsdienās ir daudz grūtāk diezgan labi paredzēt gaidāmo laiku vismaz tuvākajām dienām. Tagad – nu jau gadus desmit šad un tad nākas piedzīvot smagu vilšanos – daba ir „sajaukta”.
5. Amerikāņu un kanādiešu zinātnieki uzskata, ka Zeme tuvojas tādam pašam stāvoklim, kādā tā atradās pirms 125 000 gadu.
6. Orkānu paredzēt nav viegli, taču meteoroloģiskie pavadoņi rada iespēju brīdināt par to varbūtību dažas dienas iepriekš.
7. Plūdi un vētras mūs apdraudēs daudz biežāk un nopietnāk nekā līdz šim. Nav grūti iedomāties, cik milzīgas pārmaiņas uz Zemes nesīs gaisa temperatūras celšanās vēl par dažiem grādiem.
8. Latvija nav no dabas stihiju apdraudētākajām zemēm pasaulē. Tā atrodas līdzenumā, kur nav ne augstu kalnu, ne dziļu ieplaku. Mūsu valsts izvietota mērenā klimata joslā, kur cikloni ir ikdienišķa parādība. Tomēr tie nav tropiskie cikloni, kas ir mazāki, bet daudz postošāki.
9. Spēcīgās vētras notiek pakāpeniskās klimata sasilšanas dēļ. Klimatam kļūstot siltākam, stipru vētru intervāli arvien samazināsies, bet to stiprums pieaugs.
10. Salīdzinot laika prognozes no 2009. gada 16. februāra līdz 1. martam secinām, ka laiks bija diezgan mākoņains un ar nokrišņiem, bet brīžiem skaidrojās. Laika prognozes nebija pārāk svārstīgas.
…