Dotajā darbā autore izmanto sekojošas pētījuma metodes: informācijas teorētiskā izlase, apstrāde, analīze, statistiskās metodes un salīdzināšanas metodes.
Informācijas vākšanas periods ietver sevī 2009. gada oktobri, informācijas analīze un secinājumu izstrāde veikta līdz 2009. gada 10. novembrim.
Darbā tiek analizēti dati tikai par dažām nozīmīgākajām starptautiskām organizācijām. Darbā nav ietverta plaša informācija par visām organizācijām , kuru dalībvalsts ir Latvija.
Darba izstrādē izmantoti sekojoši līdzekļi: fundamentāli zinātniskie pētījumi, vispārējā un speciālā literatūra, valsts statistikas dati, kā arī elektroniskie resursi.
1.Latvijas dalība starptautiskajās organizācijās
Starptautiskās organizācijas var iedalīt divās lielā grupās: Starpvaldību organizācijas un sabiedriskās jeb nevalstiskās organizācijas. Starpvaldību organizācijas, piemēram, ir ANO vai ES, bet nevalstiskās – Starptautiskais Sarkanais Krusts ( International red Cross ) vai „Starptautiskā amnestija” ( Amnesty International ). Šajā darbā tiek apskatītas tikai valstiskas organizācijas, kuru dalībvalsts ir Latvija.
Latvija ir oficiāla dalībvalsts sekojošās valstiskās organizācijās:
Apvienoto Nāciju Organizācija (UN)- LR no 1991. gada 17. septembra saskaņā ar ANO Ģenerālās asamblejas -rezolūciju. [7]
ANO specializētās iestādes
Starptautiskā atomenerģijas aģentūra (IAEA)- Organizācija tika izveidota 1956. gadā. Tā sāka darboties 1957. gadā, kad tika sasaukta tikšanās Vīnē, kur tagad atrodas organizācijas mītne. Organizācijai ir divi mērķi. Pirmais: meklēt ceļus, kā paplašināt atomenerģijas izmantošanu mierlaika valadzībām, veselības aizsardzībai un labklājības celšanai. Otrais: garantēt, lai organizācijas piedāvātā piedāvātā palīdzība netiek izmantota militāriem mērķiem. …