Latvijas Bankas monetārā politika bija, ir un būs aktuāls temats diskusijām. Tā kā monetārā politika nav viengabalaina, bet sastāv no vairākiem monetārās politikas instrumentiem, sabiedrībai un autorei kā sabiedrības daļai ir interesanti pētīt, kuri un kādās attiecībās no instrumentiem jāpielieto, lai to kombinācija dotu maksimālu efektu.
Kursadarba mērķis ir, pamatojoties uz speciālo literatūru un Latvijas Bankas monetārās politikas izpēti, izstrādāt priekšlikumus Latvijas Bankas monetārās politikas pilnveidošanai.
Lai sasniegtu izvirzīto darba mērķi, jāveic šādi uzdevumi:
izpētīt Latvijas Bankas monetārās politikas mērķus un pamatprincipus;
noskaidrot monetārās politikas jēdzienu;
izanalizēt Latvijas Bankas naudas bāzes dinamiku;
izpētīt, kas ietekmē naudas bāzes izmaiņas;
izpētīt Latvijas Republikas likumus, kas saistīti ar monetārās politikas īstenošanu;
izstrādāt priekšlikumus Latvijas Bankas monetārās politikas pilnveidošanai.
Darba izveides gaitā, tas tika iedalīts 3 nodaļās.
Pirmā nodaļa ir vispārīga. Tās pamatā ir izmantots viens avots – likums “Par Latvijas Banku”. Autore šo nodaļu ietvērta darbā, lai parādītu Latvijas Bankas vispārējās darbības pamatprincipus, kas aptver arī monetāro politiku.
Otrā nodaļā autore konkrēti pēta monetārās politikas pamatprincipus.
Trešajā nodaļā autore pēta naudas bāzi Latvijā no 1993. līdz 2002. gada beigām.
Darba izstrādei tika izvēlēts laika periods no 1993. gada līdz 2002. gada beigām, jo naudas bāzes dinamika Latvijas Bankas gada pārskatos parādās tikai no 1993. gada.
Darbā tika izmantoti Latvijas Bankas gada pārskati un Latvijas Republikas likumdošana, kā arī Latvijas Bankas periodika.…