Eiropas Savienība ir mozaīka, kas sastāv no daudzām daļām. Latvija, iestājoties šajā savienībā, ir kļuvusi par daļu no šīs mozaīkas. Arī Latvijas Banka ir daļa, līdz ar to ir pieaugusi bankas analītiskā nozīme gan valstiskā līmenī, gan starptautiski.
Jaunās dalībvalstis ne viena vien saskaras ar to, ka jānodrošina savā valstī noteikti kritēriji, lai ieviestu vienotu valūtu – EUR. Speciālisti uzskata, ka eiro ieviešana nenovēršami padarītu Eiropas tirgu “pārredzamāku” – cilvēkiem būtu iespēja salīdzināt preču un pakalpojumu cenas dažādās valstīs. Savukārt šī iespēja pastiprinātu konkurenci.
Lai īstenotu eiro ieviešanas politiku, tā viennozīmīgi skar katras valsts monetāro politiku.
Monetārā politika ir ekonomiskās politikas sastāvdaļa, kas ietekmē naudas tirgu un apgrozībā esošās naudas daudzumu.
Šī referāta mērķis ir iepazīties ar Latvijas Bankas uzdevumiem Latvijas makroekonomiskās labklājības veicināšanai.
Likums „Par Latvijas Banku” ir Latvijas Republikas Saeimas izdots likums, kas regulē Latvijas Bankas darbību. Tas ir spēkā no 1992. gada. Tas nosaka, ka Latvijas Banka ir Latvijas Republikas centrālā banka un ir autonoma valsts iestāde, kas ir neatkarīga savā lēmumu pieņemšanā.
Latvijas Banku pārvalda bankas padome un valde. Bankas padomes sastāvā ir 8 cilvēki: bankas prezidents, viņa vietnieks un 6 padomes locekļi.
Latvijas Banka ir Eiropas Centrālo banku sistēmas dalībniece. Eiropas Centrālajā banku sistēmā ietilpst Eiropas centrālā banka un pārējās Eiropas Savienības dalībvalstu nacionālās centrālās bankas.
Likums „Par Latvijas Banku” nosaka, ka tai savā darbībā jāievēro Eiropas Centrālās bankas normatīvos aktus un norādījumus atbilstoši Eiropas Kopienas dibināšanas līgumam un Eiropas Centrālo banku sistēmas un Eiropas Centrālās bankas statūtiem. …