Secinājumi
1. Būvniecības pieaugums šā gada 2. ceturksnī attiecībā pret pērnā gada 2. ceturksni salīdzināmās cenās ir audzis par 5,7%, t. i., lēnāk nekā pusgadā kopumā. Tas nozīmē, ka arī būvniecības pieaugums tempu zaudē, kaut arī tas notiek daudz lēnāk nekā dažās citās Latvijas tautsaimniecības nozarēs.
2. Būvniecībā ir ļoti zems bezdarba līmenis, jo trūkst kvalificētu darbinieku un darbs ir labi atalgots, tomēr šis darbs ir diezgan bīstams veselībai.
3. Būvniecības attīstība norāda arī uz valsts ekonomisko attīstību, pēc būvniecības izaugsmes daļēji var arī spriest par valsts un tajā dzīvojošo cilvēku un ekonomikas finansu resursiem. Tad, kad ekonomiskā situācijā ir vērojams straujš augums, arī būvniecības intensitāte vairakkārt palielinās. Var secināt, ka būvniecības attīstības potenciāls turpmākajos gados ir ļoti zems, tāpēc ka izmaksas un valsts finansējums tiks krietni samazināts. Samazināsies būvdarbu apjoms un nekustama īpašuma pirktspējas.
4. Analizējot 2006.-2007. gada būvniecības konfidences vispārējos rādītājus Baltijas valstīs, var secināt, ka tikai Igaunijā nevienā no astoņiem šo divu gadu ceturkšņiem nav fiksēts negatīvs konfidences koeficients.
5. Kā atzīmē ekonomikas eksperti, vēl ir pietiekama ES struktūrfondu apguves kapacitāte, kas dažāda veida infrastruktūras un lielo sabiedrisko objektu izbūves segmentā ļaus uzturēt sektora vispārējo pozitīvo dinamiku vismaz 4-5 gadu perspektīvā.
6. Būvniecības un būvindustrijas politikas mērķu sasniegšanai paredzēts savstarpēji koordinēt ar būvniecību saistītos tehniskos un ekonomiskos pasākumus valsts resursu efektīvā izlietojumā, tirdzniecībā, infrastruktūrā, kadru politikā, apmācībā, zinātnē un finansējuma nodrošinājumā, ievērojot pieprasījumu un piedāvājumu.
7. Tehniski pamatota, saimnieciska un kontrolēta vietējo izejvielu izlietošana ražošanā, kā arī modernizēta būvizstrādājumu rūpniecība varēs piedāvāt jaunas darba vietas, uzlabot produkcijas kvalitāti, paplašināt konkurētspējīgu produktu sortimentu un kāpināt pieprasījumu - piedāvājumu tirgū, kas kopumā valstī stabilizēs sociāli ekonomiskos apstākļus un cels Latvijas būvnieku starptautisko autoritāti.
…