Ekonomiku saprot kā sociālo zinātni, kas pēta to, kā sabiedrība lieto ierobežotos resursus savu velmju apmierināšanai, cilvēku rīcību preču un pakalpojumu ražošanā, tirgošanā un patērēšanā, kā arī saimniecību vai tautsaimniecību.
Ekonomikai līdzīgi kā citam zinātnēm ir savs uzdevums, tās galvenais uzdevums ir identificēt, formulēt un meklēt atbildes uz pamata problēmām, no kurām svarīgāka ir tas, ka sabiedrībā jebkuri resursi ir ierobežoti, bet vēlmes un vajadzības nē.
Ekonomika parasti dalās divas daļas- makroekonomika un mikroekonomika. Pirmā pēta atsevišķu cilvēku un uzņēmumu rīcību un situāciju, otrā lielas teritorijas kopīgi ekonomiku. Makroekonomika ir ļoti svarīga zinātne, jo tā ir atbildīga par valsts ekonomisko izaugsmi un par iedzīvotāju dzīves līmeni[3].
Šā darba ietvaros es izēvelēšos dažas , manuprāt, svarīgākas problēmas Latvijas ekonomikā. Analizēšu to izcelsmi, attīstību un meklēšu risinājuma iespējas. Izvelēšos citu valsti un veikšu tās ekonomiskas politikas salīdzinošo analīzi ar Latvijas politiku.…