-
Latvijas Radio vēsture
1.1. Radio vēsture pasaulē
1895.g. itāļu inženieris Giljrmo Markoni bez vadiem pārraidīja Morzes signālu 1,5 kilometru attālumā, viņš teorētiski tiek uzskatīts par radio izgudrotāju;
1895.gada 7.maijā krievu fiziķis Aleksandrs Popovs, kurš tiek uzskatīts par praktisko radio izgudrotāju, Sanktpēterburgā Krievijas un ķīmijas biedrības sēdē demonstrēja pirmo radiouztvērēju- kohereru.
1913. gadā izveidoja nerimstošo elektromagnētisko svārstību ģeneratoru, kas bija svarīgs posms radiosakaru attīstībā. Līdz ar to bija iespējams pārraidīt ne tikai telegrāfa signālus, kurus veidoja īsāki un garāki elektromagnētisko viļņu impulsi, bet arī runu vai mūziku.
1922. gada 1. februārī sāka darboties Eiropā pirmais radiofons (Londonā ). Tam sekoja Berlīnes (1923. gada 29. oktobrī), Leipcigas (1924. gada 1. martā). 1924. gadā raidītāji tika uzbūvēti arī Frankfurtē, Minhenē, Hamburgā, Štutgartē, Breslavā, Kēnigsbergā, Ķelnē un Romā.
1.2. Latvijas radio vēsture
Latvijas radio vēsture sākās 1924.gadā, ka Satiksmes ministrijas Pasta un telegrāfa virsvaldes sastāvā tiek izveidota Radiocentrāle. Radiofona būvdarbus Latvijā ierosināja inženieris Jānis Linters. Plašām iedzīvotāju masām toreiz radiofons nebija pazīstams. Lai iegūtu līdzekļus Radiofona būvniecībai no valsts, budžeta komisijas sēdē J. Linters rādīja radiocentrā izgatavoto uztvērēju. Tam piekārtoja divus pārus austiņu un novietoja budžeta komisijas sēžu zālē. Sēdes laikā komisijas locekļi cits pēc cita tvēra austiņas un ļoti cītīgi klausījās programmu – Pārdaugavas radio centra telegrāfists lasīja “Valdības Vēstnesi”. Jānis Linters skaidroja, cik vienkāršs ir radiouztvērējs, piebilstot, ka tos varēs ražot arī Latvijā. Pirms balsošanas komisijas locekļi sīki izprašņāja, kā izplatās elektromagnētiskie viļņi - vai nav jāatver durvis un logi, lai tie varētu iekļūt telpā. …
Latvijas radio vēsture sākās 1924.gadā, ka Satiksmes ministrijas Pasta un telegrāfa virsvaldes sastāvā tiek izveidota Radiocentrāle. Radiofona būvdarbus Latvijā ierosināja inženieris Jānis Linters. Plašām iedzīvotāju masām toreiz radiofons nebija pazīstams. Lai iegūtu līdzekļus Radiofona būvniecībai no valsts, budžeta komisijas sēdē J. Linters rādīja radiocentrā izgatavoto uztvērēju. 2. Latvijas Valsts Radio Neatkarīgās Latvijas Valsts radio no LPSR ir mantojis trīs tehniskus radio kanālus. Latvijā bija uzstādīti 17 vidējo, 1 īso un 23 ultraīso viļņu raidītāji, 90.gados šī raidītāju sistēma ļāva pārraidīt trīs radio programmas: LR1- vispārējā satura raidījumi; LR2- priekšpusdienā raidījums krievu valodā ”Doma laukums”, pēc plkst. 12.00 mūzika un raidījumi jaunatnei latviešu valodā; LR3- klasiskās mūzikas kanāls, pakāpeniski paplašināja raidīšanas laku līdz 24 stundām. Kā arī darbā tiek apskatīta Latvijas radio auditorija: Klausītāji meklē arī ikdienas dzīvē noderīgu informāciju, ko var sagrupēt dažādos tematiskajos blokos: Transports; Tirgus- cenas, piedāvājumi; Darbs- piedāvājumi, profesionālā apmācība; Veselība- ieteikumi, medicīniskie pakalpojumi; Lauksaimniecība, piemājas saimniecība; Jurista padomi Masu pasākumi. Pēc pētījuma rezultātiem ir ieskicēts Latvijas radio klausītāja tēls.
- Divu radiostaciju salīdzinājums
- Latvijas radio auditorijas raksturojums no 2001.gada līdz 2004.gadam
- Latvijas Radio vēsture
-
Ты можешь добавить любую работу в список пожеланий. Круто!Divu radiostaciju salīdzinājums
Реферат для средней школы4
Оцененный! -
Latvijas radio auditorijas raksturojums no 2001.gada līdz 2004.gadam
Реферат для средней школы4
-
Latvijas avīze
Реферат для средней школы4
-
Argumenti par vai pret Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai Latvijas presē 2002.gadā
Реферат для средней школы25
-
Izdevniecība "Latvijas Avīze"
Реферат для средней школы7