IEVADS
Latvija ir valsts ar neparastu vēsturi. Vairākus gadsimtus mūsu Dzimtene bija pakļauta cittautu varai, tomēr katra latvieša dvēsele tiecās pēc neatkarības, pēc Latvijas valsts suverenitātes atzīšanas starptautiskajā arēnā, pēc miera un taisnīguma. Šogad 18. novembrī Latvija svinēs savu 100 dzimšanas dienu. Jūs tikai iedomājieties! Kopš Latvijas Republikas neatkarības pasludināšanas pagāja vesels gadsimts.
Pirmā Pasaules kara beigas atnesa Latvijai unikālo iespēju – dibināt savu suverēno valsti, un līdz ar to tika attīstīta latviešu valoda, kultūra un tradīcijas. Latviešu pašapziņā nostiprinājās nacionālā piederība konkrētajai teritorijai, kas savukārt deva tautai iespēju justies droši un būt pārliecinātai par to, ka visas ētniskās vērtības tiks aizsargātas. Jāatcerās, ka liecības par Latvijas izveidošanu ir mums apkārt.
Darba aktualitāti nosaka tas, ka jurisprudence ir, pirmkārt, cieņa pret savu valsti un tās likumu tāpšanas vēstures pārzināšana. Juristam ir jābūt kompetentam visos jautājumos, kas skar Latvijas valsts un likumdošanas attīstību. No otras puses mūsdienu sabiedrība dažreiz nepareizi iztulko Latvijas vēstures notikumus un to ietekmi uz mūsdienām, tas notiek tāpēc, ka neizglītotie cilvēki baumo par to, ka zem cittautu valdības dzīve būtu daudzreiz labākā, līdz ar to parādās nepatiess priekšstats par Latvijas valsti kopumā ne tikai pilsoņu vidū, bet arī ārzemnieku lokā.
Pētnieciskā referāta mērķis:
Noteikt tiesiskās domas attīstību Latvijā un pirmo Latvijas Republikas tiesību aktu izstrādes kārtību un nepieciešamību, balstoties uz neatkarības iegūšanas ceļa izpēti.
Darba uzdevumi:
1. Atrast pētāmajam laika posmam un teritorijai piederošas tiesību normas;
2. Atlasīt un izanalizēt vēsturisko literatūru un periodiku par pētāmo tēmu;
3. Balstoties uz avotu analīzi, rekonstruēt Latvijas brīvvalsts tāpšanas notikumus.
…