Secinājumi
1. Lai radītu un noturētu valsti, vajadzīgi varoņi un viņu vīrišķība. Latvijas pirmās brīvvalsts tapšana un tapšanas apraksts lielā mērā balstās uz varonības jēdzienu.
2. Ideja par Latvijas valsts neatkarību gan pastāvēja jau krietni agrāk. Kā viens no pirmajiem šādas idejas izvirzītajiem tiek minēts Miķelis Valters.
3. 1915. gadā, iesākoties I Pasaules karam, latvieši, cerēdami uz Krievijas uzvaru, gaidīja, ka pēc kara krievu valdība piešķirs latviešu tautai lielākas brīvības un kultūras attīstības iespējas.
4. 1917. gada rudenī nodibinājās divas organizācijas, kurām tad arī bija galvenā loma Latvijas neatkarības tapšanā - Latviešu pagaidu nacionālā padome un Demokrātiskais bloks.
5. 1917. g. rudenī Latvijas valsts ideju sāka sludināt vēl otra organizācija - vācu okupētajā Rīgā palikušie sabiedriskie darbinieki - sociāldemokrāti un pilsonisko partiju pārstāvji - kas apvienojās Demokrātiskajā blokā.
6. 1921. gada 21. janvārī Latvijas sūtnis Francijā iesniedza Parīzē pārstāvēto valstu pārstāvjiem kārtējo Latvijas lūgumu atzīt Latviju de iure.
7. 1921. gada 26. janvārī Antantes Augstākā padome vienbalsīgi nolēma atzīt Latviju un Igauniju de iure bez jebkādiem ierobežojumiem.
8. 1919. gada rudenī un 1920. gada pirmajā pusē vairākas valstis atzina Latviju de facto ar formāliem rakstveida paziņojumiem, to starpā Somija, Lietuva, Beļģija, Francija un vairākas citas valstis.
…