Tāpēc, es uzskatu, ka Latvijas valdībai vajadzētu pievērst uzmanību ēnu ekonomikai, cenšoties to skaitliski mazināt. Pēc neoficiāliem datiem, ēnu ekonomikas īpatsvars procentuāli ir ļoti iespadīgs. Un, manuprāt, Latvijas valsts nav tik liela, lai varētu pāris desmitu gadu laikā valsts ekonomiku savestu kārtībā. Iespējams, ir faktori, kas norobežo un bremzē mūsu valsts ekonomikas attīstību, bet par tiem es zinu maz.
Secinājumi
Pētot Latvijas valsts lomu un funkcijas, secināju, ka Latvijas valsts pilda savas funkcijas, novēršot tirgus nepilnības. Valsts patiesi nodrošina tiesiskos pamatus efektīvai tirgus darbībai (patērētāju tiesību likums, apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likums, finanšu instrumentu tirgus likums, konkurences likums u.c.) un nodrošina sabiedrisko preču ražošanu (daļējs medicīnas aprūpes finansējums, sabiedriskā transporta dotācijas, ceļu remonti, zinātnes un izglītības attīstība, kultūras vērtību saglabāšana un attīstība, jauniešu nodarbinātība u.c.)
Iespējams, valsts varētu pilnvērtīgāk pildīt savas funkcijas tirgus nepilnību novēršanā. Piemēram, vairāk ieguldīt sabiedrisko preču ražošanā. Taču es apzinos, ka to kavē ēnu ekonomikas īpatsvars un liela daļa nodokļu, kas varētu nonākt valsts budžeta kasē, nonāk nekurienē.
…