Viens no vissvarīgākajiem un sarežģītākajiem uzdevumiem speciālajās skolās ir vispusīga skolnieku attīstība ar mērķi sagatavot tos patstāvīgajai dzīvei. Uzdevuma atrisinājums ir atkarīgs no visa mācību – audzināšanas darba skolā, kā arī no darba prasmes apmācības un audzināšanas organizācijas.
Lielākā daļa skolnieku no speciālajām skolām, kuras atrodas lauku apvidū, pēc skolas beigšanas, paliek dzīvot un strādāt pie vecākiem vai radiniekiem, kuriem ir privātmāja ar piemājas saimniecību. Lai absolventi būtu spējīgi sevi uzturēt, skolā viņi ir jāiemāca lauksaimniecības darbu pamatiem, ieaudzināt tiem māku un iemaņas pamatkultūru augu audzēšanā un mājdzīvnieku kopšanā.
Ezersalas speciālā internātskola arī atrodas lauku apvidū un vairākums skolnieku ir lauku iedzīvotāji. Sakarā ar augstākminēto, autors par sava darba tēmu izvēlējās lauksaimniecības darbu iemaņu apguves īpatnības speciālajā skolā bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem.
Darba temats: lauksaimniecības darbu iemaņu apguves īpatnības speciālajā skolā bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem.
Pētījuma objekts: bērnu ar garīgās attīstības traucējumiem mācību darbs un praktiskais darbs.
Pētījuma priekšmets: Lauksaimniecības darba stundas speciālajā skolā bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem.
Pētījuma bāze: Ludzas rajona Ezersalas speciālā internātskola, 5., 6., 7.klases skolēni.
Darba mērķis: Noskaidrot lauksaimniecības darba iemaņu apguves īpatnības un apguves optimizācijas iespējas speciālajā skolā bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem.
Hipotēze: Veicot regulāru sistemātisku lauksaimniecības darba iemaņu apguves darbu bērns ir sagatavots patstāvīgam darbam un sabiedriskajai dzīvei.…