studiju darba temats ir “Lauku tūrisma mītņu raksturīgākās iezīmes Liepājas rajonā”.
Tēmas izvēlē noteicošais faktors bija mācību procesā apskatītais lauku mītņu piedāvājums Liepājas rajonā, kas radīja interesi izanalizēt un izpētīt lauku mītņu raksturīgākās īpašības savā studiju darbā.
Studiju darba mērķis ir apskatīt un iepazīties ar Liepājas rajona lauku mītņu piedāvājumu, izanalizēt un atspoguļot to raksturīgākās iezīmes.
Darba uzdevumi ir:
dot ieskatu par lauku tūrisma būtību un nozīmi;
norādīt lauku mītņu veidus;
iepazīstināt ar Liepājas rajona lauku mītņu piedāvājumu;
izanalizēt iegūto informāciju un izdarīt secinājumus.
Studiju darbs sastāv no divām daļām, pirmā daļa iekļauj sevī teoriju, kas saistīta ar lauku tūrisma nozīmi un būtību, lauku mītņu raksturojumu, kvalitātes sertifikātu un reklāmas nozīmi lauku tūrismā, otrā ir analītiskā daļa – kur tiek apkopota un analizēta studiju darba galvenā tēma “Lauku tūrisma raksturīgākās iezīmes Liepājas rajonā”.
Darba teorētiskajā, kā arī analītiskajā daļā, izmantoti dažādi tūrisma ceļveži, Latvijas Lauku tūrisma asociācijas (turpmāk tekstā LLT) “Lauku ceļotājs” izdotie materiāli, preses izdevumu raksti, kā arī interneta resursi.
Lai studiju darba analītisko daļu padarītu pārskatāmāku un vieglāk saprotamu, tajā daudz tiek izmantoti attēli, kas labāk spēj atspoguļot tēmas galvenās iezīmes un ļauj vieglāk izdarīt secinājumus.
1.1. Lauku tūrisma būtība un nozīme
Ilgu laiku lauku tūrisms netika uzskatīts par vērā ņemamu ekonomiskas aktivitātes izpausmi laukos. Līdz ar to vadošajos tūrismam veltītajos žurnālos neparādījās nopietni zinātniski pētījumi, kas ļautu spriest par lauku tūrisma pieaugušo lomu un nozīmi lauku attīstības veicināšanā. Tas arī ir iemesls situācijai, ka vēl līdz šai dienai nav pieejama detalizēta un sistemātiska informācija un statistikas dati par lauku tūrismu, jo pasaules valstu starpā nav panākta noteikta vienošanās par konkrētu datu vākšanu un apkopošanu. Taču tagad droši var teikt, ka lauku tūrisma attīstība Latvijā ieņem noteiktu un svarīgu lomu visā lauku attīstībā.
Viens no būtiskiem iemesliem, kāpēc šāda situācija varētu būt izveidojusies, ir vispārpieņemtas un starptautiski akceptētas lauku tūrisma definīcijas trūkums.
Latvijas lauku tūrisma attīstības mērķprogrammā ir izmantota šāda lauku tūrisma definīcija:
Lauku tūrisms - tūrisma veids, kas ietver kā atpūtas, tā izziņas tūrisma elementus un norisinās lauku teritorijās, un balstās uz maziem vai vidējiem uzņēmumiem.…