Laulības noslēgšanai Latvijā ir vairāki šķēršļi. Lai stātos laulībā ir jāievēro likumi, kas nosaka, kad persona drīkst stāties laulībā, pretējā gadījumā, laulība, ko personas noslēgs, būs spēkā neesoša. Iespējams, šie pastāvošie likumi neapmierina visas personas, piemēram homoseksuālus, ja viņi vēlas stāties laulībā, taču viņiem tas ir aizliegts. Kā arī pirms laulības noslēgšanas notiek izsludināšana, kas ir obligāta pirmslaulības fāze.
Lai nodrošinātu valsts aizsardzību laulībai un ģimenei, radītu pamatus stabilas laulību attiecību veidošanai, nodrošinātu sievietes un vīrieša līdztiesību ģimenes attiecībās, visu cilvēku vienlīdzību neatkarīgi no viņu izcelšanās, reliģiskās pārliecības1, Latvijā ir vairāki šķēršļi laulības noslēgšanai, kuru neievērošanas rezultātā laulību var uzskatīt par spēkā neesošu.
Vecuma ierobežojumi.
Pirmkārt jau laulībā nevar stāties persona, kura nav sasniegusi 18 gadus, izņemot vienu gadījumu. Likumā ir noteikts laulības vecums, kā sievietēm tā arī vīriešiem tas ir vienāds. Civillikumā 32. pants laulības spēju saista nevis ar pilngadības sasniegšanu, bet gan ar noteikta vecuma sasniegšanu, proti, 18 gadu sasniegšanu. Tas ir minimālais laulības vecums, lai personām, kas stājas laulībā būtu nepieciešamais fiziskais un garīgais briedums, taču likumā nav norādīts maksimālai laulības stāšanās vecums un gadu starpība starp personām, kuras stājas laulībā. Pēc manām domām, laulībā nevajadzētu stāties jaunām personām, jo uzskatu, ka personās šādai dzīvei nav nobriedušas un laulība ilgi nepastāvēs.…