KOPSAVILKUMS
1. Anglijas krimināltiesībās valda izpratne, ka līdzdalībnieka atbildība izceļas no izdarītāja atbildības.
2. Abās valstīs liela nozīme līdzdalības jēdziena izpratnē un pielietošanā ir tiesu praksei – līdzdalības institūts nostiprināts doktrīnā.
3. ASV un Anglijā gan paši nozieguma izpildītāji, gan tie, kas palīdzējuši vai vecinājuši nozieguma izdarīšanu tiek uzskatīti par līdzdalībniekiem.
4. Anglijas krimināltiesībās tiek izdalīta atšķirība starp izdarītājiem un līdzdalībniekiem, bet praksē tam nav īpaša nozīme.
5. ASV un Anglijā līdzdalībai ir jāpaizpaužas kā aktīvai darbībai, bet tā neaprobežojas tikai ar atrašanos nozieguma vietā, līdzdalība iespējama arī aiz neuzmanības.
6. Abās valstīs par izpildītāju tiek uzskatīts gan tas, kurš tieši izdara noziegumu, gan arī tas, kurš izmato “nevainojamo aģentu”, bet atšķiras šī jēdziena ietvars.
7. ASV līdzdalības jēdziens štatu ievaros tiek definēts citādi, kopīgā iezīme ir tā, ka līdzdalībnieki atbild kā nozieguma izdarītāji.
8. ASV līdzdalībnieks atbild par jebkāda nozieguma izdarīšanas sekām, ja tas ir bijis pietiekami “saprātīgs”, lai apzinātos savas noziedzīgās darbības sekas, arī Anglijā tiesu praksē ir nostiprināta līdzīga atziņa.
…