Secinājumi
Problēmas sagādāja jaunākās informācijas atrašana, vairumā gadījumu informācija bija novecojusi. Nepietiekoši pieejami bija dati par gaļas patēriņu un ražošanu Latvijā. Problēmas sagādāja kvalitatīvas informācijas meklēšana, jo ir pieejami daudzi nepatiesi materiāli ar nekorektu un aplamu informāciju, jo sevišķi statistikas datu meklēšānā. Vieglāk pieejama ietekmīgu valstu statistikas informācija.
Statistikas datus visvieglāk salīdzināt aplūkojot konkrēta reģiona statistiku. Salīdzinot gaļas patēriņu un gaļas ražošanu gadu gaitā, secināts, ka abi minētie pieaug.
Ministru kabineta noteikumos detalizēti aprakstīti noteikumi darbā ar kūtsmēsliem, kuros aprakstīta kūtsmēslu savākšana un novadīšana dzīvnieku novietnē, prasības kūtsmēslu uzglabāšanai, kā arī prasības, ierīkojot kūtsmēslu uzglabāšanas laukumu ārpus dzīvnieku novietnes. Uzsvērti tehniski jautājumi saistībā ar kūtsmēsliem. Noteikumi paredz kopējā slāpekļa, fosfora un ūdens ph monitoringu.
Pēc aptaujas var secināt, ka jauniešu zināšanas ir ļoti dažādas, taču kopējie rezultāti ir pozitīvi un vairumā gadījumu jaunieši, pēc autores domām, pieņemamā līmenī izprot lopkopības ietekmi uz dabas vidi, to varētu skaidrot ar interesi par ekoloģijas jautājumiem, kā arī pietiekošu informācijas ieguvi ģimenē un skolā.
…