Audzināšanas zinātnes struktūrā Marijas Montesori devums ierindots alternatīvo teoriju grupā. Daži zinātnieki uzsver, ka viņas izstrādāta metode nav pedagoģiskā sistēma, bet gan audzināšanas stils, kas orientēts uz bērnu un konsekventi ievēro bērna vajadzības.
Marijas Montesori izstrādāto audzināšanas metodi izmanto arī mūsdienās.Tas pierādā šīs metodes efektivitāti, jo pedagoģijas vēsturē ir zināmas daudzas audzināšanas metodes un teorijas, taču retas teorijas gūva popularitāti pēc viņu autoru nāves. Brīvas audzināšanas metode, ko izstrādāja Marija Montesori ir viena no tādam. Tas ir izskaidrojams ar to, ka savas atziņas Montesori pierādīja ar zinātni un praksi. Viņa sadarbojās ar daudziem zinātniekiem tajā skaitā arī ar Zanu Piaže un Annu Freidu.
Neraugoties uz to, ka Marijas Monteosori izstrādāta metode gūvusi ļoti lielu polularitāti netikai pēc viņas nāves, bet arī dzīves laikā, taču Marija Montesori nav uzrakstījusi nevienu grāmatu, kur būtu aprakstīta viņas metode vai tās elementi.
Marija Montesori izveidoja unikalu bērna pašattīstības sistēmu speciāli sagatavotā attīstošajā vidē. Katra vides daļa veido didaktisko slodzi. Marija Monteosori izstradāja milzīgu skaitu didaktisko materiālu, kuri pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem attīsta sensorās sajūtas, domāšanu, uzmanību, atmiņu, gribu, runu, atver pasauli caur roku darbu un jūtu skaidrību.
Referāta mērķis ir noskaidrot Marijas Montesori izstrādātas metodes būtību un sniegt tās vispārīgo raksturojumu.
Izvirzīta mērķa sasniegsanai ir nepieciešams risināt sekojošus uzdevumus:
Iepazīties ar M.Montesori audzināšanas metodi;
Izsekot M.Montesori pedagoģiskas domas attīstību;
Noskaidrot šīs metodes galvenās pamatatziņas;
Noskaidrot metodes filosofisko pamatojumu;
Iepazīties ar metodes metodoloģisko pusi;
Izdarīt secinājumus.…