1. KĀ ATTIEKSMJU STRUKTŪRA (IMPLICITĀS UN EKSPLICITĀS) IETEKMĒ PATĒRĒTĀJU UZVEDĪBU?
Kotlers un Kellers (2006) patērētāju zināšanas aprakstīja kā: “Patērētāju zināšanas ir materiāls un izpratne, kas patērētājam ir par produktu vai pakalpojumu, kā arī viņa uzskati, attieksme un plāni attiecībā uz to."
Implicīta attieksme- relatīvi ilgstoša un vispārēja vērtējoša reakcija, par kuru cilvēks apzinās maz vai vispār neapzinās. (American Psychological Association, 2018)
Eksplicīta attieksme- samērā noturīga un vispārēja vērtējoša reakcija, ko cilvēks apzinās. (American Psychological Association, 2018)
Implicīta attieksme, salīdzinot ar eksplicītām ir daudz automātiskāka un balstās uz asociācijām atmiņā, kas ne vienmēr ir apzinātas. (Posavac, Kardes, & Hoeffler, 2012) Piemēram, cilvēkam var būt implicītas zināšanas par automašīnas zīmolu, nespējot paskaidrot, kāpēc viņš dod priekšroku šim zīmolam. Šāda attieksme tiek raksturota kā atmiņa, kas savieno priekšmetu ar jūtām vai idejām par šo lietu. Piemēram, mēs varam atcerēties jauku laiku parkā, kurā mēs izmantojām kādu produktu. Pozitīvās sajūtas kas saistītas ar parka atmiņām, var sasaistīt arī ar produktu, tikai tāpēc, ka lietojām to parkā, liekot mums ar to izveidot labas asociācijas.
…