Maskavas olimpiskās spēles
22. olimpiskās spēles
Aizbildnis-Miša (Lācis)
Piedalījās 5217 sportisti no 80 valstīm.
Tika pārstāvēts 21. sporta veids 203. disciplīnās.
Atklājējs-Padomju savienības prezidents Leonīds Brežņevs
Olimpisko uguni aizdedza Sergejs Belovs
Maskavas olimpiskās spēles notika 1980. gadā. Šajās olimpiskajās spēlēs piedalījās pavisam trīspadsmi sportisti no Latvijas.
Maskavas olimpiskās spēles latviešu sportistiem godalgu ziņā bija ļoti raženas. Neviens nepalika bez medaļas. Četri sportisti ieguva augstākās “raudzes” – zelta medaļas, septiņi sudraba medaļas, bet atlikušie divi ieguva bronzas godalgas.Olimpisko spēļu būtība
Katru ceturto gadu apmēram 120 valstis sūta savus labākos sportistus uz olimpiskajām spēlēm, kurās ap 7000 vīriešu un sieviešu sacenšas vairāk nekā 20 dažādos sporta veidos. Miljoniem cilvēku visā pasaulē skatās sacensības pa televizoru. Mūsdienu olimpiskās spēles ierosināja sacensības, kas notika Senajā Grieķijā pirms vairāk nekā 2000 gadiem. Pirmās mūsdienu olimpiskās spēles notika 1896. gadā Grieķijas galvaspilsētā Atēnās. Sportisti olimpiskajās spēlēs cīnās vienlīdzīgās, godīgās sacensībās bez reliģiskas, rasu vai politiskas diskriminācijas. Starptautiskā olimpiskā komiteja izvēlas pilsētu (nevis valsti), kas apņemas sarīkot spēles. Spēlēs neviena valsts “neuzvar”, tajās nav arī naudas balvu. Sportisti un komandas cīnās par zelta medaļām (pirmo vietu), sudraba medaļām (otro vietu) un bronzas medaļām (trešo vietu).
Jau pati piedalīšanās spēlēs ir liels gods.
Olimpiskās spēles senatnē
Senatnē olimpiskās spēles bija svētki par godu dievam Zevam. Sākumā dalībnieki sacentās tikai skriešanā, bet spēļu ziedu laikā tās turpināja piecas dienas un sacensības notika daudzos sporta veidos, arī dūru cīņā un braukšanā ar kara ratiem. Spēlēs piedalīties un tās skatīties drīkstēja tikai vīrieši. Sievietēm bija pašām savas spēles par godu dievietei Hērai – Zeva sievai.…