Medicīniskie atkritumi mūdienās ir kļuvusi par sava veida lielu problēmu, jo tā ir viena no bīstamākajām atkritumu grupām. Ir problēmas, kas saistītas ar atbrīvošanos no šiem atkritumiem, uzglabāšanu, zināms infekcijas vai slimību risks cilvēkiem, un tiem ir tendence pieaugt (arī Latvijā), vienreizējās lietošanas materiālu dēļ. Eiropas Savienības dalībvalstīs šis medicīnisko atkritumu daudzums gadā uz vienu iedzīvotāju ir aptuveni no 0,5 – 5,5 kg.
Latvijā ir problēmas ar šo atkritumu neitralizēšanu un atbrīvošanos, jo iekārtas ir novecojušās un ar mazu jaudu. Latvijā no medicīnisko atkritumu kopējās masas 40% aizņem polietilēna un plastmasas tipa atkritumi, tādēļ nepieciešamas īpašas iekārtas to iznīcināšanai, nepieļaujot kancerogēnu vielu izdali atmosfērā. Svarīga ir arī atkritumu marķēšana un drošības noteikumu ievērošana to savākšanā un transportēšanā.
Medicīniskie atkritumi ir atkritumi, kuri rodas veselības aizsardzības iestādēs – tie radīti ārstēšanas, izmeklējumu un citu darbību rezultātā. Ir infekciju izraisošie medicīniskie atkritumi un iestādes saimniecisku darbību rezultātā radušies atkritumi, kas ir līdzīgi mājsaimniecības atkritumiem. Visi medicīniskie atkritumi tiek uzskatīti par sadzīves atkritumiem (Latvijā). Ir arī ķīmiskie, toksiskie un radioaktīvie atkritumi. …