Nav noslēpums, ka cilvēks ir slinks. Varētu pat teikt, ka ļoti slinks, un dators ar savām plašajām funkcionālajām iespējām padara tā lietotāju vēl slinkāku. Aizvien vairāk mums ir vēlēšanās iegūt vajadzīgo informāciju vai reālas preces ātri, pat nepieceļoties no mīkstā krēsla. Elektroniskais pasts, ziņu portāli, interneta bankas un virtuālie veikali jau ir ikdienas realitāte. Taču visi šie pakalpojumi balstīti uz stingri noteiktu kārtību, ierobežotiem servisiem un, galvenais, finanšu izdevumiem.
Pasaulē veidojas jauns, augstāk organizēts sabiedrības tips - informācijas sabiedrība (IS), kas ir uz zināšanām balstīts sabiedrības modelis. Šāda virzība notiek visos reģionos, taču dažviet (Eiropā, Ziemeļamerikā, Dienvidaustrumu Āzijā) straujāk, bet citur objektīvu iemeslu dēļ pagaidām lēnāk.
„Pastāvēs, kas pārvērtīsies,” – tā savulaik teica Rainis. Šo universālo saukli var attiecināt vai uz jebkuru sadzīves sfēru, arī interneta meklētājiem. Interneta meklētāji sen jau vairs nepiedāvā tikai meklēšanu internetā, jo attīstās dažādi pakalpojumi un tiek izstrādātas jaunas lietojumprogrammas. Un nākotne strauji tuvojas.
Par velti gan neko daudz pasaulē saņemt nevar, bet, veidojot virtuālo datu apmaiņas tirdzniecību, iespējas kaut ko lejupielādēt ir ļoti plašas. Iedziļinoties varētu teikt, ka failu apmaiņa internetā atgādina seno laiku tirdzniecības pamatprincipus, kad pret rīsiem varēja saņemt koku, savukārt sēnes varēja iemainīt pret maizi. Tagad naturālos produktus ir aizstājušas mp3 datnes, spēles, videoklipi, TV seriālu epizodes, programmas un dažādi filmu formāti. Kāds piedāvā mūziku, kāds video, kāds spēles, kāds programmas. Visu to saliekot kopā, ir iespēja katram ieguldītājam iegūt to, ko piedāvā citi. Jāpiebilst, ka jebkurš šāds datu apmaiņas tīkls balstās tikai uz informācijas izmantošanu privātām vajadzībām, nevis turpmāka materiāla labuma gūšanu.…