SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Likumdošana, kas regulē mežu un citu dabas resursu saimniecisku izmantošanu, ir radusies jau tālā pagātnē un saglabājusies līdz pat mūsdienām, pakāpeniski attīstoties, pilnveidojoties un radot jaunus normatīvos aktus tiesību un pienākumu ievērošanai. Normatīvais nodrošinājums, lai novērstu mežpārkāpumus ir pietiekams.
Pēc darba izpētes secinam, ka statistikas dati par pēdējo gadu laikā radušos mežu ugunsgrēku skaitu un izdegušo platību liecina, ka ugunsgrēku skaits sāk pakāpeniski palielināties. Tādēļ radot arvien lielākus zaudējumus, kas rada nopietnas grūtības ilgtspējīgas meža attīstības veidošanā.
Meža piesārņošana, kas paliek ar vien aktuālāka, jo tā savākšanai un tīra meža uzturēšanai tiek tērēti ar vien vairāk līdzekļu. Šai problēmai vajadzētu pievērst vairāk sabiedrības uzmanību.
Referāta tapšanas gaitā radās priekšlikumi, ka sabiedrība ir jāizglīto. Lai panāktu maksimāli atbildīgu meža apsaimniekošanu un pārkāpumu novēršanu ir jāizglīto mežu īpašnieki un apmeklētāji. Sabiedrība jāizglīto ne tikai par tiesībām, bet arī par pienākumiem mežos. Lielāki sodi veicinātu sabiedrību nepārkāpt likumus, jo sabiedrība, manuprāt, neapzinās savas bezatbildīgās rīcības sekas un postījumu apjomus, izdarot mežpārkāpumus.
…