Pētot policista darbu, ir skaidrs, ka katram policistam ir savi individuāli veicinošie un motivējošie faktori, kas liek pildīt dienesta pienākumus un veids kā šie pienākumi tiek pildīti.
Katram vadītājam ir jāmāk motivēt savu darbinieku pielāgojoties viņa interesēm, vajadzībām un mērķiem. Jebkuram darbiniekam vieni no svarīgākiem motīviem būs naudas pielikumi, bet tie nav ilgstoši, jo darbinieki ļoti ātri pierod naudas pielikumam, un vēlāk atgriežas agrākā situācija, tāpēc vadītājam ir jāsaprot visus motivējošos apstākļus! Jo bez darbinieku labklājības arī neies efektīvs un stabils darbs, tā ir jebkurā darba vietā, kā arī valsts policijā!
Darbā autors aprakstīja dažādus faktorus, kas veicina un motivē policta darbu, jo šī te motivācija ir apskatāma gan no likumīgās puses un visiem likumiem, kas amatpersonai par pienākumu liek pildīt savu darbu, kā arī aprakstīja personu fizioloģiskos iemeslus. Katras personas darbības pamatā ir ideja, motivācijai līdzīgs spēks, kas izskaidro personas rīcības iemeslus, tapēc arī šajā darbā autors centīsies izpētīt visus policista darbu veicinošos un motivējošos faktorus,kā arī dziļāk izpētīt kā iespējams motivēt personu no vadības puses, gan priekšniekiem Valsts policijas struktūrvienībās, gan arī Latvijas līmenī no Iekšlietu ministrijas kā iestādes vadītāja.
Pētījuma priekšmets - Personāla vadības īpatnība - motivācija Valsts policijā
Pētījuma objekts Policijas darbinieka (amatpersonas) motivējošie faktori.
Rakstot darbu autors izvirzīja sev mērķi uzzināt, kas ir policista darbības veicinātājs, un kas motivē amatpersonu pildīt dienesta pienākumus un kas motivē personu strādāt vispārīgi personāla vadības un psiholoģijas viedokļa.