Lai paceltu kādu priekšmetu (īpaši kaut ko smagu) no grīdas vai paņemtu bērnu klēpī – ietupstieties abos ceļos vai notupstieties uz viena ceļa, paceliet priekšmetu vai bērnu pēc iespējams tuvāk sev un tad, iztaisnojoties kājās, celieties stāvus. Ietupstoties abos ceļos, turiet kājas plati, tā priekšmetu būs vieglāk pacelt un tādējādi tas būs daudz saudzīgāk mugurai.
Iekāpjot mašīnā, no sākuma apsēdieties un tikai pēc tam ieceliet mašīnā kājas. Izkāpjot no mašīnas – izlieciet no sākuma abas kājas un tad celieties stāvus. [11]
SECINĀJUMI
Kā divas visbiežākās mugurkaula traumas ir sastopamas- Skriemeļu lūzumi un diska trūce, kuras rodas smaga trieciena rezultātā
Muguras skriemeļu lūzumus iedala- kompresijas lūzumi, sprādzienveida lūzumi, rotācijas lūzumi, visi no šiem lūzumu veidiem ir smagi un var prasīt ķirurģisku iejaukšanos.
Jostas daļā diska bojājumi 90 % gadījumu notiek pēdējos divos jostas starpskriemeļu diskos L4-L5 un L5- S1 līmenī
Mugurkaula traumas sākotnēji ārstē konservatīvi un tikai, ja tas nesniedz uzlabojumus, tad ķeras klāt ķirurģiskai iejaukšanai.
Galvenās ārstēšanas metodes mugurkaula traumu gadījumos ir- miera režīms, medikamenti, blokādes, korsetes nēsāšana, fizioterapija.
Muguras sāpes var rasties dažādu iemeslu dēļ un tā var būt saistītas ne tikai ar traumām. Tāpēc ir ļoti svarīgi zināt, kā rīkoties, lai nerastos sāpes, lielu uzsvaru liekot uz ikdienas aktivitāšu pareizu izpildi.
…