Kā zināms, gandrīz katram muzejam šobrīd ir sava mājas lapa, kuras tad arī tika pakļautas izpētei un salīdzināšanai balstoties uz vairākiem kritērijiem, ko izvirzīju darba tapšanas gaitā. Salīdzināšanai tika pakļautas trīs muzeju mājas lapas – Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja, Latvijas dzelzceļa vēstures un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja mājas lapas. Ar nolūku izvēlēti līdzīgas specialitātes muzeji, lai to varētu pilnvērtīgāk salīdzināt un vērst uzmanību uz sniegto informāciju. (Turpmāk darbā muzeju apzīmēšanai tiks lietoti saīsinājumi, lai nebūtu jāpārraksta viss garais nosaukums. LNVM - Latvijas Nacionālā Vēstures muzeja, RKVM – Rīgas kuģniecības un vēstures muzejs, LDZVM – Latvijas dzelzceļa vēstures muzejs.)
Izpēte nebūs virzīta uz to, lai noteiktu, kura muzeja mājas lapa ir labāka vai sliktāka, bet, gan uz to kāda veida informācija tajās ir iekļauta, kā pasniegta un, cik uzskatāmi izklāstīta potenciālajam muzeja apmeklētājam. Līdz ar to var teikt, ka darba mērķis ir aplūkot muzeju mājas lapās sniegto informāciju un tās izklāsta atbilstību apmeklētāju piesaistīšanai.
Kā pirmais vērtēšanas kritērijs izvirzās pieejamība dažādu valstu pārstāvjiem. Respektīvi – valodas, kādās lapa aplūkojama. LDZVM mājas lapa pieejama tikai latviešu un angļu valodā, LNVM mājas lapa – tikai latviešu valodā, savukārt RKVM mājas lapa pieejama ne vien latviešu valodā, bet tulkota arī vācu, angļu un krievu valodās. Protams, ka pozitīvāk vērtējamas mājas lapas, kuras informāciju pārtulkojušas vairākās valodās, līdz ar to sniedzot iespēju arī ārvalstu interesentiem gūt ziņas par muzeju un tā darbību.
Viens no svarīgākajiem avotiem, kas parasti interesē potenciālo muzeja apmeklētāju ir muzeju darbalaiks un dienas, kurās iespējams to apskatīt.
LDZVM šī informācija uzrādās uzreiz atverot sākumlapu, kas, manuprāt, ir vispareizākais. Norādīta gan muzeja atrašanās vieta, gan darbalaiks, dienas, kad muzejs pieejams, kā arī cenas.
…