Nekustāmā īpašuma tirgus, un tā attīstība ir ļoti nozīmīgs process valsts ekonomikā un jeb kuram nekustāmā īpašuma tirgus pārskatam un situācijas analīzei ir svarīga nozīme ekonomisko procesu izzināšanā un veicināšanā. Tāpēc savā kvalifikācijas darbā autore vēlas izpētīt nekustāmā īpašuma tirgus attīstības tendences Latvijā , Madonas rajonā un Latgalē.
Pēc Latvijas neatkarības proklamēšanas valstī notiek intensīva valsts sabiedriskās iekārtas un ekonomikas pārkārtošana atbilstoši demokrātiskas valsts jēdzienam un brīvā tirgus ekonomikas principiem. Būtiskas izmaiņas ir piedzīvojusi valsts nekustāmā īpašuma politika un ar to saistītie procesi – zemes , būvju, dzīvokļu, telpu grupu, dzīvojamo māju privatizācija un nekustamā īpašuma tirgus attīstība, kas atstāja būtisku ietekmi uz sabiedrību. Mūsu bijušās padomju sabiedrības izpratnē nekustamais īpašums neko nenozīmēja, jo tā mums vienkārši nebija, lielākoties tas piederēja valstij vai pašvaldībām.
Tiesības uz nekustamo īpašumu, ir viena no cilvēktiesību normām un pieder pie valsts rūpēm par pilsoņu pamattiesību nodrošināšanu, tādēļ valstiski svarīgs uzdevums ir tādas nekustāmā īpašuma politikas veidošana, kas ļautu katram interesentam atbilstoši iespējām un vajadzībām, iegūt īpašumā un izmantot sev piemērotāko nekustāmo īpašumu.
Tirgus ekonomikas apstākļos nekustāmais īpašums atbilst īpašnieka materiālajam stāvoklim un izpratnei par patēriņa prioritātēm – cik augstu patēriņa prioritāšu skalās atrodas nekustāmais īpašums, no kā tas sastāv un cik daudz līdzekļu subjekts ir gatavs par to izdot.
Augstāk minētie apsvērumi, nosaka tēmas aktualitāti.
Autore darbam noteikusi šādus mērķus:
izpētīt nekustamā īpašumu tirgu, tā ietekmējošos faktorus, problēmas Latvijā , Madonā un Latgalē ;
noteikt nekustamā īpašuma attīstības tendences valstī;
analizēt nekustāmā īpašuma tirgus tendences Madonas rajonā un Latgalēs reģionā,…