Nobeigums
Sabiedrība bez noziedzības nav iedomājama, jo tā ir maksa par sociālajām izmaiņām, pat vēl vairāk – noziedzība ir sabiedrības veselības rādītāja. Demokrātiskās sabiedrības leģitīmais mērķis ir aizsargāt valsts un sabiedrības drošību, kā arī radīt ātru un efektīvu līdzekli gadījumiem, kad tiek apdraudēta sabiedrības un valsts drošība. Bīstams ir tas, no kā jābaidās. Ja sabiedrība, tātad valsts, spēj cīnīties ar noziedzību, tā ir vesela, ja nespēj, tas liecina par sabiedrības morāles pagrimumu un valsts kā vienota vesela sociālā organisma slimību.
Sabiedrības drošību un katra sabiedrības indivīda drošību ietekmē un raksturo noziedzības stāvoklis valstī. To ietekmē ne tikai iekšējie – politiskie, ekonomiskie, sociālie un tiesiskie – procesi, bet arī noziedzības tendences pasaulē. Krimogēnā sitācija valstī vērtējama vistiešākajā saistībā ar pasaules noziedzības tendencēm, ne tikai vairs ar vietējiem politiskiem, ekonomiskiem, sociāliem kā arī ar tiesiskiem procesiem.
Globalizācijas process nozīmē ekonomisko, sociālo, politisko un ekoloģisko parādību mēroga pieaugumu, kas saistīts ar šī procesa pamatiezīmi – savstarpējās atkarības attiecību intensitātes un skaita palielināšanos. Cilvēku drošību, nav iespējams ignorēt tās globālo un reģionālo dimensiju, kas atkarībā no indivīdu un to pārstāvēto sabiedrību organizētības, zināšanu, spēju un citu resursu līmeņa vienlaicīgi gan pastiprina, gan vājina cilvēku spējas pretoties dažāda rakstura drošības riskiem.
Globalizācijas procesu ietekmē tādi noziedzīgi nodarījumi kā kontrobanda, markotiku un ieroču tirdzniecība, prostitūcijas organizēšanas bizness, personas nolaupīšana un tidzniecība u.c. noziedzīgi nodarījumi, kā arī no tiem izrietošās sekas – korumpētība un nelikumīgi iegūti līdzekļi, parasti saistās ar organizēto noziedzību, kā arī tie ir vieni no vissarežģītāk identificējamajiem un atklājamajien noziedzīgiem nodarījumiem.
…