Vislielākie draudi ir tas, ka valsts nespēs kontrolēt jaunizveidoto sistēmu un veselības iestādes būs tikpat nestabilas, kā tas ir šobrīd (VOAVA izveide un likvidācija, VNC izveide un likvidācija un NVC izveide), un resursu trūkums, kas nepieciešams, lai ieviestu obligāto veselības apdrošināšanas sistēmu. Pasaules ekonomiskā situācija ir nestabila, tāpēc nav iespējams paredzēt sekas, kuras var būt, ja „būs vēl viena ekonomiskā krīze”.
Darba autores uzskata, ka vēlamais rezultāts būs sasniegts, ja tiks novērstas veselības sistēmas problēmas un modelis nesīs labvēlīgu ietekmi visām iesaistītām pusēm.
Patērēto resursus nav iespējams paredzēt. Zināms, ka būs nepieciešami ieguldījumi no visām obligātās veselības apdrošināšanas politikā iesaistītām pusēm.
Darba autores uzskata, ka galvenā vērtība ir veselības stāvokļa uzlabošana, kas tiks sasniegta šī modeļa realizēšanas rezultātā.
SECINĀJUMI
Darba autores, šī darba ietvaros, padziļināti izpētīja veselības apdrošināšanas politiku, un nonāca pie secinājumiem - Latvijā ir jāievieš obligāto veselības apdrošināšanas sistēmu.
Obligātās veselības apdrošināšanas ieviešana var atrisināt vairākas problēmas, piemēram, cilvēki obligāti veiks veselības pārbaudes, ja valsts kvalitatīvi realizēs veselības apdrošināšanas politiku un attīstīs sabiedrībā nepieciešamos diskursus, tad sabiedrība kļūs apmierinātāka ar veselības sistēmu, un spēs tai uzticēties.
Darba autores savā darbā apskatīja trīs obligātās veselības apdrošināšanas modeļus un secināja, ka vislabākais modelis, kurš derētu Latvijai, ir apdrošināšanas brokera Aivara Kristapsona piedāvātais modelis, jo ASV un Francijas modeļi neatbilst izvirzītājiem kritērijiem.
Darba izvirzītais mērķis „noteikt perspektīvu obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas modeli Latvijas gadījumam” - ir sasniegts, pamatojoties uz darbā veikta obligātas veselības apdrošināšanas modeļa monitoringu un novērtējumu.
…