Šajā darbā tiks pētīts operētājsistēmu Windows un Linux instalācijas process – kas ir kopīgs un kas atšķirīgs šo operētājsistēmu instalācijā.
Ir zināms, ka Latvijā visbiežāk tomēr tiek izmantota Windows operētājsistēma, tā ir arī vispopulārākā visā pasaulē. Iespējams, ka tas tā ir tāpēc, ka pastāv uzskats – Windows operētājsistēma ir vienkāršāka un lietotājam vieglāk saprotama. Tāpēc šī darba mērķis būs izpētīt un salīdzināt šīs operētājsistēmas un rezultātā konstatēt, vai pastāv kādas būtiskas atšķirības šo abu operētājsistēmu instalācijā, vai pastāv kādas atšķirības tieši instalācijas veikšanas sarežģītībā.
Taču izpētīt šīs atšķirības būs salīdzinoši grūti, jo dažādām Windows un Linux versijām atšķirīgs ir arī instalācijas process. 1. Linux instalācijas process
DrakX ir Mandrake Linux instalēšanas programma. Tā ir viegli lietojama un pieejama ar grafisku lietotāja interfeisu, kurš dod iespēju pārvietoties starp instalācijas sadaļām turp un atpakaļ. Protams, DrakX strādās un Mandrake Linux uzinstalēsies vislabāk tad, ja visi datora komponenti, kurus izmantojat ikdienas darbā ar datoru, būs pieslēgti datoram un iestatīti „Standby” režīmā vai arī vienkārši ieslēgti.
Pats pirmais ekrāns, kurš parādīsies sākot instalāciju piedāvā nedaudz informācijas un ļauj izvēlēties instalēšanas parametrus. Neko nedarot (Nospiežot „Enter”) instalācija sāksies instalēšanas veids („normal” vai „linux mode”). Nospiežot F1 parādīsies ekrāns, kurā ir iespēja izvēlēties pāris instalēšanas veidus.
vgalo: ja mēģinājāt noklusēto instalāciju un neredzējāt grafisko interfeisu, tad varat mēģināt veikt instalāciju zemā izšķirtspējā. Šādi parasti notiek ar dažu tipu videokartēm, parasti ar ļoti vecām. Lai sāktu instalāciju ar zemu izšķirtspēju ierakstiet komandrindā „vgalo” un nospiediet „Enter”.…