Lai gan panki nevarētu sūdzēties par apkārtējo cilvēku, sabiedrības un masu saziņas līdzekļu uzmanības trūkumu, vēl joprojām Latvijā valda daudz un dažādi nepatiesi stereotipi par šo subkultūru. Mēģināsim iespējami objektīvi aprakstīt panku vēsturi gan tur - Rietumos, arī pie mums Latvijā, arī pašreizējo situāciju, un to, kas vispār ir panks... Panks ir cilvēks, kas ir izvēlējies savu ceļu un rīkojas atbilstoši savam viedoklim, nevis sabiedrības uzspiestiem standartiem. Sabiedrības normas un iekārta ierobežo cilvēka individualitāti, kas protesta veidā laužas ārā, sasaucoties ar panku mūziku un ģērbšanās stilu. Panku kultūra pastāv kā pretošanās un nepadošanās alternatīva tam, ko māca skolā un uz ielas.
Pirmsākumi:
Grūti nosaukt kādu konkrētu gadskaitli, kad tas viss sākās, tomēr nešaubīgi var teikt, kur tas sākās – Ņujorkā, Amerikas Savienotajās Valstīs. Panku subkultūra jau kopš pašiem pirmsākumiem ir nedalāmi saistīta ar mūziku, panku mūzika attīstās līdz ar pašiem pankiem – subkultūru. Ar savu mūziku, iespējams, panki izsaka daudz vairāk, kā ar savu izaicinošo un neparasto izskatu un izturēšanos.
1960. gadu vidū vairākos pilsētas nakstklubos sāka pulcēties dažādi underground (no angļu valodas – pagrīdes, nekomerciālās) kultūras pārstāvji. Notika dažādi mākslas pasākumi – nekomerciālo mākslinieku izstādes, dzejnieku priekšlasījumi, kā arī jauno grupu koncerti.…