Mūsdienās pārmaiņas notiek nepārtraukti. Gan ārējo apstākļu radītas, gan arī iekšēju, kā piemēram – strukturālas pārmaiņas, reorganizācija, stratēģisko plānu maiņa utml. Pārmaiņām ir pakļauta jebkura organizācija, kura, piemērojoties ārējas vides apstākļiem, aug un attīstās. Tātad, vadītājiem noteikti ir jāņem vērā mainīgo vidi, kurā organizācija eksistē un tai videi ir jāpielāgojas. Ja vien organizācija vēlas turpināt darbību un attīstīties, tai jābūt elastīgai.
Laikā, kad uzņēmumā/ organizācijā notiek pārmaiņas, arī tās vada organizācijas vadītājs. Vispirms vadītājam ir jāapzinās pārmaiņu nepieciešamība un jāatrod pārmaiņu cēloņi. Jebkuras nozīmīgas organizācijas pārmaiņas var ietekmēt struktūru. Ir svarīgi apzināties pārmaiņu procesa mērķi – tam jābūt skaidram, reālam un sasniedzamam.
Šajā procesā nedrīkst aizmirt darbiniekus. Ir jāapzinās, kurus darbiniekus tieši var skart pārmaiņas un kā viņi reaģēs uz tām. Reakcija varētu būt dažāda, jo viss atkarīgs no tā, cik tie būs sagatavoti, citi var atbalstīt, citi – protestēt. Līdz ar to nozīmi iegūst darbinieku motivēšana pārmaiņu pieņemšanai, jo pārliecinot viņus, ka pārmaiņas nepieciešamas gan organizācijai, gan pašiem darbiniekiem, var mazināt vai novērst pretestības.
Vadītājam jārada tādu attieksmi darbinieku vidū, kas palielinātu viņu saistību ar pārmaiņām un mudinās izvirzīt jautājumus un izstrādāt idejas izvirzīto mērķu sasniegšanai. Nākošais solis ir pārmaiņu plānošana, tālāk lēmumu un pārmaiņu īstenošanas plānu pieņemšana.