SECINĀJUMI UN PRIEKŠLIKUMI
Sava studiju darba ietvaros darba autors apskatīja “Pašaizsardzības ieroču un speciālo līdzekļu izmantošana apsardzes darbā”, ar mērķi veikt uzlabojumus Ieroču aprites likumā un mēģinot atbildēt uz jautājumu - Vai pašaizsardzības ieroču un speciālo līdzekļu izmantošana apsardzes darbā ir samērojama ar cilvēka pamattiesībām?
Studija darba ietvaros darba autors nonāca pie secinājuma, ka pašaizsardzības ieroču un speciālo līdzekļu izmantošana apsardzes darbā ir samērojama ar cilvēka pamattiesībām, ja tos izmanto tam paredzētajam mērķim, izvērtējot to izmantošanas nepieciešamību un ievērojot normatīvajos aktos noteiktos ieroču/speciālo līdzekļu izmantošanas nosacījumus.
Tāpat, darba autors nonāca arī pie sekojošiem secinājumiem un priekšlikumiem:
1.secinājums. Apsardzes darbībā pastāv līdzīgas problēmas, kā policijas darbā, arī konstatētie tiesību pārkāpumi ir gandrīz identiski policijas darbinieku pieļautajām kļūdām, par ko tiesā tiek ierosinātas lietas, kā, piemēram, cilvēktiesību pārkāpumi izmantojot pašaizsardzības ieročus vai speciālos līdzekļus.
1.priekšlikums. Organizēt apsardzes darbiniekiem regulāras apmācības ieroču izmantošanas nepieciešamībā un informēt darbiniekus par aktuālajām izmaiņām tiesību aktos.
2.secinājums. Apsardzes darbiniekiem nav pietiekošu zināšanu un prasmju pašaizsardzīnas ieroču un speciālo līdzekļu izmantošanā, tāpat, apsardzes darbinieki pietiekoši rūpīgi neizvērtē katru situāciju, kad tiek pieņemts lēmums par ieroču izmantošanu, kas noved pie otras puses tiesību pārkāpumiem.
2.priekšlikums. Apsardzes firmai noteikt vadlīnijas, kādos gadījumos kāds tieši ierocis ir izmantojams pret aizturamo, taču censties izvairīties no to regulāras pielietošanas.
…