Šodien mēs darbu pie datora nespējam iedomāties bez šīs mums jau tik ļoti pierastās datora ārējās sastāvdaļas- datorpeles. Tāpēc vien ir interesanti uzzināt, no kā tā sastāv, kādi ir tās darbiībaas principi un ko jaunu datorspeciālisti ir devuši jaunu peļu izveidē.
Savā kursa darbā esmu iekļāvusi informāciju par peles uzbūvi, tās izveidi, funkcijām, par peles ergonomiku, kopšanu, par peļu paliktņiem, kā arī par jaunākajiem peļu veidiem.
Un ja kādam ir apnikusi mūžīgā grauzēju skraidīšana pa viņa darba galdu, tad viņš var izvēlēties kaut ko oriģinālāku, piemēram, sudraba puntu? uz savas pieres, kuru var izmantot ierastās pelers vietā. Arī informācija par šo jauno NaturalPoint produktu ir iekļauta manā kursa darbā.
No intelektuālā darba uzlabošanas sapņa līdz pelei
Laura Hanta, Datoru Avīze, Nr.20 ('99)
Duglass Engelbarts patenta pieprasījumu savam izgudrojumam cietais intervāls– X-Y pozīciju indikatoram displeja sistēmai, ko tagad pazīst ar nosaukumu "pele", cietais intervāls– iesniedza 1967. gada 21. Jjūnijā. Pie šīs ierīces viņš bija strādājis vairāk nekā desmit gadus.
?
Pēc gada Engelbarts demonstrēja publikai savu peli Online System. Viņš demonstrēja arī videokonferences un hipervidi. Šie "izgudrojumi" nebija paredzēti naudas pelnīšanai vai ieviešanai ražošanā. Vienkārši šādi izpaudās Engelbarta vēlme "rast jaunas iespējas cilvēkiem darboties kopīgi, lai uzlabotu šo pasauli".kāpēc Shif-Enter?
Korporācijas Netscape Communications līdzdibinātājs Marks Andresens par Engelbartu un viņa kolēģiem teica: "Tādi novatori kā Dags no citiem atšķiras ar to, ka viņu galvenais mērķis bija kalpošana cilvēkiem, proti, sociālais ideālisms, kas mūsdienās ir retums."…